REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 czerwca 2026

Dwóch resoviaków w kadrze na turniej Ligi Narodów w Gliwicach

Fot. volleyballworld

Nikola Grbić, trener reprezentacji Polski przedstawił skład kadry, która zagra w drugim turnieju Ligi Narodów (23-28.06.) w Gliwicach. W tym gronie jest dwójka resoviaków: Artur Szalpuk i Mateusz Poręba.

SIATKÓWKA. LIGA NARODÓW

W pierwszym turnieju Ligi Narodów w chińskim Linyi, Biało-Czerwoni pokonali Kubę 3-0, a później przegrali ze Słowenią i Japonią po 2-3. Na zakończenie turnieju wygrali 3-2 z Ukrainą. W PreZero Arenie W Gliwicach reprezentacja Polski zmierzy się kolejno z Belgią (24.06.), Turcją (25.06.), Niemcami (27.06.) i Argentyną (28.06.).

Skład reprezentacji Polski na turniej w Gliwicach

Rozgrywający: Marcin Komenda, Jan Firlej

Atakujący: Bartłomiej Bołądź, Aliaksei Nasevich, Kewin Sasak

Przyjmujący: Aleksander Śliwka, Artur Szalpuk, Michał Gierżot, Mikołaj Sawicki, Wilfredo Leon

Środkowi: Bartłomiej Lemański, Mateusz Poręba, Jakub Nowak, Jakub Majchrza, Szymon Jakubiszak

Libero: Maksymilian Granieczny, Jakub Ciunajtis, Jakub Popiwczak.


PRZECZYTAJ TEŻ: Porażka Biało-Czerwonych z Kanadą

Udostępnij

FacebookTwitter