REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 29 maja 2024

Dziś na Podpromiu finałowe starcie TAURON Ligi numer dwa. PGE Rysice nie mogą się potknąć

Po pierwszym meczu finałowym TAURON Ligi zespół z Polic prowadzi 1-0. (Fot. TAURON Liga)

Dziś o godz. 20.30 w drugim finałowym meczu TAURON Ligi PGE Rysice Rzeszów zmierza się z Grupą Azoty Chemikiem Police. Zespół z Pomorza Zachodniego w rywalizacji o złoto (gra się do 3 zwycięstw) prowadzi 1-0, po wygranej u siebie 3-0.

SIATKÓWKA. TAURON LIGA

– Pierwszy mecz w naszym wykonaniu był bardzo nieudany – mówi Magdalena Jurczyk, środkowa PGE Rysic.-  Trzeba jak najszybciej wyciągnąć z niego wnioski i zapomnieć o tym spotkaniu. Przed nami są kolejne mecze. Ta rywalizacja jest naprawdę długa bo trzeba wygrać trzy, a dopiero był pierwszy. Każda z nas po tej bolesnej porażce w Szczecinie zdaje sobie sprawę z sytuacji. Musimy zebrać się garść drużynowo i wygrać to spotkanie bo myślę, że nikogo tutaj nie interesuje srebro – stwierdza środkowa zespołu z Rzeszowa.

Magdalena Jurczyk podkreśla, że najbardziej boli styl w jakim jej zespół przegrał w pierwszym meczu.

– Można przegrać mecz ale walcząc, a patrząc na naszą postawę na boisku to wyglądało to tak jakbyśmy nie wyszły z szatni i nie dojechały na ten mecz – mówi. – Myślę, że to najbardziej boli, że nie podjęliśmy walki. Chemik jest bardzo mocnym zespołem, nie bez powodu pierwsza po rundzie zasadniczej ale przecież w Pucharze Polski potrafiłyśmy z nimi wygrać. Nawet te przegrane mecze w rundzie zasadniczej wyglądały inaczej, niż ten. Przede wszystkim trzeba zacząć od tej naszej postawy, żeby agresywnie wejść w ten mecz, a nie tak spokojnie jak ostatnio. Rywalki na nas naskoczyły i później nie byłyśmy w stanie już nic zrobić.

To dopiero drugi mecz, ale w przypadku zwycięstwa w Rzeszowie Grupy Azoty Chemika to będzie on w komfortowej sytuacji, przed trzecim meczem u siebie. – Każdy mecz w finale to jest teraz presja – mówi Jurczyk. – Każdy chce zacząć dobrze rywalizację. Nam nie udało się w tym pierwszym i widomo, że w tej sytuacji stres będzie większy. Gramy przed własną publicznością, chcemy i musimy bo gdyby się nam noga powinęła, choć nie dopuszczam takiej myśli, to wówczas do Szczecina pojedziemy „z nożem na gardle”. Taki jest sport, musimy przestać myśleć o tym, a skupić się przede wszystkim na sobie, żeby dobrze wejść w ten mecz – uważa środkowa zespołu z Rzeszowa, który z kolei przed dwoma laty tak jak teraz ekipa z Polic, rozpoczął finałową rywalizację od zwycięstwa, ale w końcowym rozrachunku górą była drużyna Grupa Azoty Chemika. – Liczę, że to się teraz odwróci. Nikt nie będzie zadowolony ze srebra, a brak złotego medalu przynajmniej dla mnie będzie porażką. Jestem w Rzeszowie trzeci sezon, mam możliwości granie o mistrzostwo Polski i każda z nas zrobi wszystko żeby wygrać ten mecz. Wiemy z kim gramy, po drugiej stronie tez jest bardzo silny zespół, ale na pewno stać nas go pokonać – kończy Magdalena Jurczyk, środkowa PGE Rysic.

(Fot. TAURON Liga)

Oba zespoły po raz trzeci rywalizują ze sobą w wielkim finale TAURON ligi. Dwukrotnie lepsze okazały się siatkarki z Polic więc może do trzech razy sztuka?

W sezonie 2019/2020 zakończono rozgrywki po rundzie zasadniczej ze względu na pandemię COVID-19, a zespół z Polic okazał się lepszy do rywalek z Podkarpacia o punkt. W kolejnym sezonie oba zespoły o złoto rywalizowały już w finale. W nim Grupa Azoty Chemik Police w czterech meczach uporał się z zespołem z Rzeszowa, z czego trzy zakończyły się po tie-breaku. Ekipa z Podkarpacia, która rundę zasadniczą zakończyła na pozycji lidera (zespół z Polic był trzeci), miała wówczas czego żałować bowiem po pierwszym meczu wygrany w Rzeszowie 3-2, w drugim w Policach prowadziła 2-0, ale ostatecznie przegrała. Kolejne dwa mecze również padły łupem Grupy Azoty Chemika, który sięgnął po złoto. W sezonie 2021/2022 zespół z Polic zakończył rundę zasadniczą na pierwszym miejscu, a Developres Bella Dolina Rzeszów na drugim z punktem straty do lidera. Oba zespoły zmierzy się z sobą znów w finale, który rozstrzygnął się w trzech meczach, z czego dwa (pierwszy i trzeci) zakończyły się po tie-breakach. W ub. sezonie to rzeszowianki zagrały w finale, ale znów musiały zadowolić się srebrem przegrywając z ŁKS-em Commercecon Łódź. Natomiast Grupa Azoty Chemik Police został sensacyjnie wyeliminowany na etapie ćwierćfinału przez Grot Budowlanych Łódź.

Zespół z Rzeszowa w tym sezonie w rundzie zasadniczej TAURON Lidze przegrał dwukrotnie z Grupą Azoty Chemikiem w Szczecinie 0-3, a u siebie 2-3. Zwyciężył natomiast w ćwierćfinale TAURON Pucharu Polski 3-1.

W dziesięciu poprzednich sezonach zespół z Polic tylko dwa razy nie zdobył mistrza Polski, kiedy to nie zagrał w wielkim finale (2018/2019, 2022/2023).

Wyniki poprzednich finałów TAURON Ligi z udziałem zespołów z Rzeszowa i Polic

Finały 2020/2021

Developres SkyRes Rzeszów – Grupa Azoty Chemik Police 3-2 (25:20, 29:31, 22:25, 25:22, 15:13)

Grupa Azoty Chemik Police – Developres SkyRes Rzeszów 3-2 (21:25, 21:25, 25:22, 25:16, 15:13)

Developres SkyRes Rzeszów – Grupa Azoty Chemik Police 2-3 (21:25, 25:21, 17:25, 25:17, 13:15)

Grupa Azoty Chemik Police – Developres SkyRes Rzeszów 3-1 (25:23, 23:25, 25:22, 25:15)

Finały 2021/2022

Grupa Azoty Chemik Police – Developres Bella Dolina Rzeszów 3-2 (25:19, 25:22, 22:25, 22:25, 15:12)

Developres Bella Dolina Rzeszów – Grupa Azoty Chemik Police 1-3 (25:15, 21:25, 12:25, 22:25)

Grupa Azoty Chemik Police – Developres Bella Dolina Rzeszów 3-2 (19:25, 24:26, 25:16, 25:10, 15:7)

PRZECZYTAJ TEŻ: Asseco Resovia przed dużym wyzwaniem

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin