REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

„Nowa” zawodnicza w PGE Rysicach

(Fot. TAURON Liga)

Klub z Rzeszowa poinformował o kontrakcie kolejnej zawodniczki na nowy sezon. – Niezmiernie miło jest nam ogłosić nową zawodniczkę! Nowa? Może nie taka nowa ale na pewno pod nowym nazwiskiem. Weronika Centka-Tietianiec zostaje na dłużej w Rzeszowie – można przeczytać takiej treści komunikat na mediach społecznościowych PGE Rysic.

SIATKÓWKA. TAURON LIGA

Pochodząca z Bełchatowa siatkarka gra w zespole z Podkarpacia od 2022 roku. W barwach zespołu z Rzeszowa ma na koncie dwa srebrne medale PlusLigi i Superpuchar Polski. W minionym sezonie wystąpiła w 28 meczach TAURON Ligi zdobywając 211 punktów (143 atakiem, 61 blokiem, 7 zagrywką).

Weronika Centka- Tietianiec pochodzi z Bełchatowa, gdzie rozpoczynała swoją przygodę od gry w barwach UKS Korony Bełchatów. W latach 2017-2019 reprezentowała SMS PZPS Szczyrk oraz zespoły młodzieżowe Budowlanych Łódź, a później grała w MKS-ie Kaliszmi Grot Budowlanych Łódź. Weronika Centka-Tietianiec jest w szerokiej kadrze reprezentacji Polski na tegoroczną Ligą Narodów.

Mężem siatkarki PGE Rysic jest Maciej Tietianiec. Od sezonu 2022/2023 pracuje w zespole MKS San Pajdy Jarosław, początkowo jako asystent, a w ostatnim sezonie już jako pierwszy trener. Na Podkarpacie trafił z zespołu Energi MKS Kalisza, gdzie przez dwa lata był II trenerem.

Przypomnijmy, że klub z Rzeszowa opuściły Ann Kalandadze, Gabriela Orvosova, Anna Obiała, Gabriela Makarowska-Kulej, Weronika Szlagowska, Amanda Coneo, Julia De Paula, Wiktoria Kowalska oraz sztab trenerski Stephane Antiga i Bartłomiej Dąbrowski. Natomiast oprócz Weroniki Centki-Tietianiec na kolejny sezon w Rzeszowie zostają Katarzyna Wenerska, Aleksandra Szczygłowska, Magdalena Jurczyk i Magda Kubas.

PRZECZYTAJ TEŻ: Bartłomiej Dąbrowski, trener PGE Rysic: miał być sezon w Rzeszowie, a było ich sześć

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin