
W ostatniej kolejce rundy zasadniczej siatkarki DevelopResu Rzeszów zmierzą się w sobotę (godz. 12.30) z ŁKS-em Commercecon. Będzie to stracie mistrza z wicemistrzem Polski, które nie będzie miało wpływu na układ tabeli przed fazą play-off.
SIATKÓWKA. TAURON LIGA
W sobotę rzeszowianki zmierzą się z ekipą z Łodzi, z którą wygrały ostatnie pięć meczów, natomiast już we wtorek również w hali na Podpromiu rozpoczną rywalizację w I rundzie play-off z zespołem z Bydgoszczy. – Jesteśmy już przyzwyczajone do takiego tempa gier. Cały sezon często tak gramy. W play-off będą mecze pod presją i o stawkę. Jesteśmy optymistycznie nastawione, a i nasz gra wygląda coraz lepiej. Wydaje mi się, że możemy też się czuć pewnie i bez żadnych kompleksów przystąpić do tych play-offów – mówiła Oliwia Sieradzka, atakująca DevelopResu. W zespole z Łodzi występują dwie byłe siatkarki Anna Obiała i Weronika Centka-Tietianiec. Ta druga, która ostatni zagrała na pozycji atakującej (45 proc. skuteczności) w przyszłym sezonie ma wrócić do DevelopResu.
KS DevelopRes Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź, sobota, godz. 12.30 (transmisja Polsat Sport 1)
Pary ćwierćfinałowe TAURON Ligi (gra się do dwóch zwycięstw)
KS DevelopRes Rzeszów – Metalkas Pałac Bydgoszcz (24.03. godz. 20, 28.03. godz. 12.30, ewentualnie 1.04.)
PGE Budowlani Łódź – LOTTO Chemik Police
UNI Opole – ITA TOOLS Stal Mielec (24.03. godz. 17.30, 28.03. godz. 17.30, ewentualnie 1.04.
BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała – ŁKS Commercecon Łódź
PRZECZYTAJ TEŻ: Oliwia Sieradzka, siatkarka DevelopResu: ciężko nam było przebić się przez wysoki blok
