sob. 27 lipca 2024

PGE Rysice w półfinale, gdzie czeka je rywalizacja ze zdobywcą TAURON Pucharu Polski

Siatkarki z Rzeszowa po raz drugi w trzech setach pokonały rywalki z Radomia i awansowały do półfinału. (Fot. TAURON Liga)

PGE Rysice po raz drugi pokonały MOYA Radomkę Radom i awansowały do półfinału TAURON Ligi. W nim zmierzą się z BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała. Gra się do dwóch wygranych, a pierwszy mecz ekipa z Rzeszowa rozegra na wyjeździe 2 kwietnia.

SIATKÓWKA. TAURON LIGA

PGE Rysice potrzebowały w Radomiu 79 minut po postawić kropkę nad i. W dwóch pierwszych setach przewaga ekipy trenera Stephane Antigi była zdecydowana. W inauguracyjnej partii przyjezdne popełniły tylko jeden błąd (w ataku Amanda Coneo), natomiast rywalki oddały aż osiem punktów. Świetnie w bloku spisywała się Weronika Centka, która na dwanaście punktowych bloków zespołu zdobyła sześć z czego trzy w I secie. Ekipa z Radomia zupełnie nie miała pomysłu jak zatrzymać wicemistrzynie Polski, które II seta zaczęły od prowadzenia 12:3 i ani na moment nie zwalniały tempa gry. Pod koniec seta miejscowe nieco nadrobiły straty, ale nie na tyle, żeby zagrozić poważanie ekipie z Rzeszowa.

Najbardziej wyrównana była partia numer trzy. W niej po raz pierwszy na prowadzenia była ekipa z Radomia, ale nie na długo. Przy stanie 9:8 przyjezdne zdobyły z rzędu pięć punktów i wygrywały 13:9. Mocno we znaki rywalkom zagrywką dawała się Amanda Coneo. Miejscowe nie zamierzały się jednak poddawać i cały czas starały się odrabiać dystans. Zbliżyły się na punkt (14:15), ale po chwili znów przewaga rywalek wynosiła trzy „oczka”. W końcówce radomianki mogły mieć jeszcze nadzieję na odwrócenie odwrócić losów meczu. Przegrywały 19:21, jednak po chwili asem serwisowym Magdalena Jurczyk rozwiała wszelkie wątpliwości i PGE Rysice prowadziły 23:19. Było praktycznie „pozamiatane”, a spotkanie przy pierwszym meczbolu zamknęła Wiktoria Kowalska.

Tuż po Świętach Wielkanocnych, bo już 2 kwietnia, PGE Ryscie zagrają pierwszy mecz półfinałowym w Bielsku-Białej z BKS-em BOSTIK ZGO. Rywalizacja toczy się do dwóch wygranych. Drugie spotkanie zaplanowano w Rzeszowie na 5 kwietnia, natomiast ewentualne decydujące trzecie na terenie zdobywczyń tegorocznego TAURON Pucharu Polski 9 kwietnia.

MOYA Radomka Radom – PGE Rysice Rzeszów 0-3
(21:25, 21:25, 20:25)

• Radomka: Łyczakowska 1, Murek 11, Świrad 3, Gałkowska 16, Johnson 6, Schölzel 3 oraz Stenzel (libero), Reiter 2, Nowakowska 6, Gajer, Dąbrowska, Rybak-Czyrniańska, Moskwa 1.
    Trener Jakub Głuszak.
  • PGE Rysice: Wenerska, Coneo 10, Jurczyk 7, Orvosova 15, Kalandadze 14, Centka 11 oraz Szczygłowska (libero), Kubas (libero), Obiała, Szlagowska, Makarowska-Kulej, Kowalska 1.
    Trener Stephane Antiga.
  • Sędziowali: P. Habel i J. Litwin. MVP: Weronika Centka. Widzów: 1850. Stan rywalizacji play-off (do dwóch wygranych): 0-2.

PGE Rysice awansowały do półfinału, w którym zagrają z BKS BOSTIK ZGO (pierwszy mecz w Bielsku- Białej 2 kwietnia).