REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 20 lipca 2024

Pożegnanie roku w Mielcu. Stal chce przerwać serię 9 porażek z rzędu

W I rundzie mielczanki były bliskie zdobycia punktu w Radomiu, ostatecznie przegrywając 1-3. (Fot. TAURON Liga).

W ostatnim meczu w tym roku ITA TOOLS Stal zmierzy się z mającym wysokie aspiracje zespołem MOYA Radomka. Mielczanki zamierzają przerwać serię 9 meczów bez wygranej.

TAURON LIGA

Jak na razie jednak ekipa z Mazowsza nie zachwyca (bilans 6-6 i szóste miejsce w tabeli z 10 punktową stratą do trzeciego ŁKS-u Commercecon) i mielczanki nie stoją wcale na straconej pozycji. W I rundzie zespół z Radomia nie bez problemów pokonał beniaminka z Mielca 3-1.

Dopiero 9. miejsce Radomki

Poprzedni sezon Radomka zakończyła dopiero na 9. miejscu, choć ambicje były zupełnie inne. Teraz celem jest czołowa czwórka, co patrząc na wzmocnienia drużyny jest bardzo realne, choć jak na razie to zespół bardziej zawodzi.

Szefowie MOYA Radomki odważnie deklarują, że celem zbudowanego latem zespołu jest przynajmniej półfinał TAURON Ligi. Radomską drużynę wzmocniły m.in. dwie reprezentantki Polski i po jednej Niemiec i Kanady, a w sumie pozyskano aż dziewięć nowych zawodniczek. Zmienił się też trener – Błażeja Krzyształowicza zastąpił Włoch Stefano Micoli, ostatnio pracujący w Volley Bergamo.

Reprezentacyjny hit transferowy

Hitem transferowym było zakontraktowanie reprezentacyjnej libero, Marii Stenzel. Drugą siatkarką z Biało-Czerwonej drużyny, która zajęła 3. miejsce w Lidze Narodów i w pięknym stylu awansowała na igrzyska olimpijskie w Paryżu, jest atakująca Monika Gałkowska.

Na środku jest bardzo dobra Niemka Marie Schölzel, z Kanady w Radomiu pojawiła się Hilary Johnson, znaną pod panieńskim nazwiskiem Howe, przyjmującą z podstawowej szóstki reprezentacji.

Z Grupy Azoty AT Tarnów przyszła dobrze znana w Rzeszowie (w latach 2020-2022 reprezentowała barwy Developresu) rozgrywająca Marta Łyczakowska oraz skrzydłowa Klaudia Nowakowska (Świstek), zaś z ŁKS Commercecon Łódź – Angelika Gajer.

Stal przegrała 9 ostatnich meczów

Mielecki zespół przegrał co prawda 9 ostatnich meczów z rzędu, ale w kilku z nich zaprezentował się z dobrej strony. Nie wiele jednak brakło, a ten bilans byłby zdecydowanie korzystniejszy.

W piątek faworytem jest ekipa z Radomia, ale mielczanki nie stoją wcale na straconej pozycji.

ITA TOOLS STAL MIELEC – MOYA RADOMKA RADOM

piątek, godz. 16

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin