Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

Pożegnanie z kibicami, czyli ostatni mecz sezonu TAURON Ligi w Mielcu

Mielczanki zamierzają zwycięstwem zakończyć sezon TAURON Ligi. (Fot. TAURON LIga)

W piątek o godz. 19 ITA TOOLS Stal Mielec w ostatnim meczu sezonu zasadniczego zmierzy się z zespołem KGHM #VolleyWrocław. Dla beniaminka z Podkarpacia będzie to jednocześnie pożegnanie z kibicami. W I rundzie w stolicy Dolnego Śląska mielczanki przegrały 2-3.

SIATKÓWKA. TAURON LIGA

ITA TOOLS Stal na trzy kolejki przed końcem rundy zasadniczej zapewniła sobie utrzymanie, co było celem dla beniaminka z Mielca. – Na pewno nas to bardzo cieszy, bo to był nasz cel. Udało się go osiągnąć i wszyscy są z tego zadowoleni, jednak liga trwa dalej. Nie chcemy spuszczać z tonu i dalej chcemy pokazywać jak najlepszą siatkówkę, a gramy ostatni mecz przed własną widownią – mówi Weronika Gierszewska, atakująca mieleckiej ekipy. Zespół z Podkarpacia zajmuje dziesiąte miejsce tracąc do dziewiątej pozycji, na której jest Wrocławki zespół trzy „oczka”. W przypadku wygranej z kompletem punktów nad rywalem z Dolnego Śląska, ITA TOOLS Stal miejsca nie poprawi, bowiem w przypadku takiej samej ilości punktów, decydować będzie liczba zwycięstw, a tych wrocławianki będą mieć o jedno więcej. Zespół trenera Mateusza Grabdy ma z kolei punkt przewagi nad ekipą z Bydgoszczy, która w ostatniej kolejce gra u siebie z Radomką.

– Został nam jeszcze mecz z Wrocławiem i nie ukrywam, że sportowe ambicje, czy to moje, czy zawodniczek, nie pozwalają na to, aby spocząć na laurach i pozwolić na to, żeby ten mecz tylko tyle, że się odbył – mówi szkoleniowiec ITA TOOLS Stali. – Chcemy ten mecz wygrać. Wiemy, że Volley jest zespołem w naszym zasięgu. Chcemy się zrewanżować na pierwszą rundę, gdzie udało nam się zdobyć tylko jeden punkcik, poprzez rozegranie tie-breaka. Na pewno chcemy rewanżu, gramy u siebie, a u nas, przy własnej publiczności gramy zdecydowanie lepiej. Cieszę się z utrzymanie, bo uważam, patrząc na tę fajną halę, na kibiców, którzy w każdym meczu dopisują, że Mielec zasługuje na TAURON Ligę. Wyrazy uznania dla dziewczyn, bo przez te kilka miesięcy zrobiły kapitalną robotę i cel wykonały – stwierdza Mateusz Grabda, który nie ukrywa, że chciałby w kolejnym sezonie nadal prowadzić zespół ITA TOOL Stali. Rozmowy w tej kwestii trwają.

Kibice Stali, którzy głośnym dopingiem wspierali swój zespół podczas poprzedniego meczu w Rzeszowie liczą, że mielczanki zakończą sezon wygraną. (Fot. TAURON LIga).

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin