REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 czerwca 2026

Szesnaste zwycięstwo siatkarek DevelopResu Rzeszów

Fot. Fb KS DevelopRes Rzeszów

Siatkarki DevelopResu nie miały najmniejszych problemów z odniesieniem zwycięstwa w meczu rozegranym awansem z 19 kolejki TAURON Ligi. W Mogilnie w trzech setach pokonały Sokoła & Hagric, pozwalając rywalkom tylko w jednej partii na zdobycie ponad 20 punktów.

SIATKÓWKA. TAURON LIGA

Hiszpański trener DevelopResu, Cesar Hernandez Gonzalez wystawił niemal identyczny skład jak w półfinale TAURON Pucharu Polski w Elblągu, a jedna zmiana była na pozycji libero. Zamiast Aleksandry Szczygłowskiej zagrała Magda Kubas. Nie wpłynęło to jednak na postawę zespołu, który w dwóch pierwszych setach zdecydowanie dyktował warunki gry, nie pozwalając rywalkom na zbyt wiele. Praktycznie już na początku budując wysoką przewagę (np. w II secie 10:2). Bardzo dobrze spisywały się skrzydłowe Laura Jansen i Julita Piasecka. Ta druga raz za razem mocno dawała się we znaki rywalom zagrywką. Zupełnie inny obraz gry był w partii numer trzy, gdzie zdecydowanie lepiej prezentowały się siatkarki z Mogilna. Prowadziły 6:4, ale z czasem inicjatywę przejęły mistrzynie Polski. Wyszły na prowadzenie 8:7 i zaczęły je powiększać. Rywalki nie dawały jednak za wygraną i w końcówce zniwelowały straty do punktu (19:20). Trener Cesar Hernandez Gonzalez poprosił o czas i za chwilę wszystko wróciło do normy i to ekipa z Rzeszowa po 92 minutach zamknęła mecz.

Planowane na sobotę 14 lutego spotkanie DevelopResu w Nowym Dworze Mazowieckiem z EcoHarpoon NOWEL LOS zostało natomiast przełożone na 2 marca. Najbliższy mecz rzeszowiaki rozegrają u siebie 21 lutego o godz. 12.30 z #VolleyWrocław.

Sokół & Hagric Mogilno – KS DevelopRes Rzeszów 0-3
(18:25, 15:25, 22:25)

Sokół & Hagric: Priante, Tsitsigianni 10, W. Nowak 7, Kowalska 7 Świętoń 1, Cygan 1 oraz Pancewicz (libero), Stronias 2, Stachowicz 1, Cur-Słomka 6, K. Nowak 6, Pajdak.

KS DevelopRes: Wenerska 1, Piasecka 13, Dorsman 7, Sieradzka 8, Jansen 16, Heyrman 7 oraz Kubas (libero), Chmielewska 1, Bannister 3, Jasper.

Sędziowali: M. Beń i . Mischke. MVP: Laura Jansen. Widzów: 1150.


PRZECZYTAJ TEŻ: Marcin Janusz, siatkarz Asseco Resovii: mamy ryzykować w zagrywce

Udostępnij

FacebookTwitter