Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 27 kwietnia 2024

Zwycięskie pożegnanie w Mielcu

Siatkarki z Mielca zrobiły pierwszy krok w stronę dziewiątego miejsca. (Fot. TAURON Liga)

ITA TOOLS Stal Mielec pokonała KGHM #Volley Wrocław 3-1 w rywalizacji o dziewiąte miejsce. Rewanż odbędzie się 9 kwietnia na Dolnym Śląsku. Jeśli mielczanki wygrają lub poniosą porażkę 2-3 zajmą dziewiąte miejsce, natomiast w przypadku zwycięstwa zespołu z Wrocławia 3-1 lub 3-0, zwycięzcę rywalizacji wyłoni złoty set.

SIATKÓWKA. TAURON LIGA

Dla zespołu beniaminka z Mielca był to ostatni mecz sezonu przed własną widownią. Zespół z Podkarpacia udanie pożegnał się z kibicami, którzy obejrzeli zacięte i trwające 107 minut spotkanie. W inauguracyjnej partii nic nie zwiastowało emocji. Mielczanki od samego początku prowadziły i powiększały dystans. Miejscowe wygrywały 21:14, ale rywalki nie zamierzały wcale się poddawać. Ekipa z Wrocławia odrobiła straty doprowadzając do remisu (23:23). Na więcej już jednak mielczanki nie pozwoliły i po dwóch punktach z rzędu zakończyły seta. Mocno zdeterminowane wrocławianki były w drugiej partii, którą rozpoczęły od prowadzenia 11:1. Zespół z Podkarpacia nie był w stanie już zniwelować strat. Z kolei w III secie to mielczanki dyktowały warunki, systematycznie powiększając dystans. Wyrównana walka z kolei w secie IV trwała do połowy. Miejscowe odskoczyły na trzypunktową przewagę i spokojnie już kontrolowały mecz.

ITA TOOLS STAL Mielec- KGHM #VOLLEY Wrocław 3-1 (25:23, 14:25, 25:16, 25:18)

Stal: Kucharska 5, Mucha 11, Bałucka 9, Gierszewska 20, Janković 14, Kubacka 7 oraz Łyduch (libero), Pancewicz (libero), Walczak, Bryda 1, Dyduła 1.

Trener Mateusz Grabda

Volley: Muhlsteinova, Bączyńska 17, Lewandowska 10, Stancelewska 19, Stronias 9, Ponikowska 2 oraz Chorąża (libero), Gromadowska 1, Szady, Gancarz 4.