REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Podwójne emocje. Wilki kontra zespół z Poznania, Stal pojedzie w Ostrowie

Po emocjach związanych z Derbami Podkarpacia, dziś zespoły z Krosna i Rzeszowa powalczą o kolejne w tym sezonie punkty (Fot. Wilki Krosno)

Piątkowe popołudnie i wieczór upłynie pod znakiem emocji, związanych z meczami podkarpackich zespołów. W Krośnie niepokonane w tym sezonie Cellfast Wilki będą podejmować #OrzechowaOsada PSŻ Poznań, z kolei Texom Stal Rzeszów czeka wyjazdowy pojedynek w Ostrowie Wielkopolskim.

Spadkowicz z PGE Ekstraligi potwierdza w tym sezonie, że będzie chciał do niej jak najszybciej wrócić. Zwycięstwa nad zespołami z Gdańska, Rzeszowa i Bydgoszczy tylko potwierdzają tezę, że krośnianie będą w tym sezonie bić się o najwyższe cele. W piątek – przynajmniej teoretycznie – Cellfast Wilki nie powinny mieć większych problemów z zainkasowaniem kolejnego kompletu punktów. Ich rywal, #OrzechowaOsada PSŻ Poznań w tamtym sezonie zajął ostatnie miejsce na zapleczu PGE Ekstraligi, ale występuje w niej kosztem zespołu z Landshut, który nie spełnił regulaminowych wymogów, związanych ze startami w Metalkas 2. Ekstralig. Mimo nie najmocniejszego składu, ekipa z Poznania bardzo dobrze rozpoczęła bieżący sezon i ma już na swoim koncie 3 punkty.

W nieco innej sytuacji, niże krośnianie znajduje się beniaminek z Rzeszowa. Texom Stal po okazałym zwycięstwie na inaugurację sezonu 2024 nad zespołem z Łodzi, później dwukrotnie musiała przełknąć gorycz porażki: z ekipa z Krosna i Rybnika. Szczególnie derbowa porażka z Wilkami mocno zabolała ekipę z Hetmańskiej. Mimo niezłej postawy, nie udało się zrehabilitować za nią w starciu z „Rekinami”. Szansa na drugie w tym sezonie zwycięstwo będzie w piątek w Ostrowie. O nie łatwo jednak nie będzie. Mimo osłabienia brakiem kontuzjowanego Tobiasza Musielaka (będzie za niego stosowane ZZ), faworytem meczu są gospodarz. Ozdobą piątkowego starcia powinny być pojedynki byłych indywidualnych mistrzów świata: Chrisa Holdera i Nickiego Pedersena.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin