REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 23 lutego 2024

Żużlowa Soci@liga. Rzeszów i Krosno w grupie pocieszenia

Do inauguracji sezonu ligowego w Polsce pozostało dwa miesiące. Obecnie fani speedwaya mogą się emocjonować rozgrywkami Żużlowej Soci@ligi (Fot. Archiwum)

Za nami pierwsza część Soci@ligi – zabawy dla kibiców, która odbywa się na profilach Speedway Ekstraligi w mediach społecznościowych. W kolejnej fazie znalazło się siedmiu przedstawicieli PGE Ekstraligi i jeden METALKAS 2. Ekstraligi.

Fani od 5 lutego mogą brać udział w 4. edycji zabawy Speedway Ekstraligi. Tym razem odbywa się w formacie pucharowym. Każda para stanowiła po jednym klubie PGE Ekstraligi i METALKAS 2. Ekstraligi. Zwycięzca głosowania przeszedł do dalszego etapu, z kolei przegrany pojedynku trafił do grupy „pocieszenia”, w której również odbywać się będzie rywalizacja. Z pierwszej fazy Soci@ligi, do ćwierćfinału awansowało siedem klubów PGE Ekstraligi. Pewnie swoje głosowania wygrały kluby z Zielonej Góry, Wrocławia, Gorzowa i Grudziądza. Z kolei czterema punktami lepsze były drużyny z Częstochowy oraz Lublina.

Najbardziej wyrównane były pojedynki #BYDTOR oraz #OSTLES. W pierwszym meczu minimalnie wygrali torunianie. Z kolei w drugim, po podliczeniu głosów z trzech portali był remis i o awansie decydowała dogrywka, która odbyła się na Facebooku. Górą byli ostrowianie, którzy są jedynymi przedstawicielami METALKAS 2. Ekstraligi w kolejnej rundzie.

Od 14 lutego rozpoczynają się ćwierćfinały. Każdego dnia odbywać się będzie jedno głosowanie – raz grupy mistrzowskiej, a raz grupy pocieszenia. W tej drugiej wystąpi Rzeszów i Krosno. Rzeszowianie 20 lutego zmierzą się z Lesznem, z kolei już 14 lutego czeka nas pojedynek Krosna z Poznaniem.

Terminy meczów 1/4

 • 14.02 POZ – KRO (grupa pocieszenia)
 • 15.02 ZIE – WRO (grupa mistrzowska)
 • 16.02 BYD – LOD (grupa pocieszenia)
 • 17.02 TOR – GOR (grupa mistrzowska)
 • 18.02 RYB – GDA (grupa pocieszenia)
 • 19.02 CZE – GRU (grupa mistrzowska)
 • 20.02 LES – RZE (grupa pocieszenia)
 • 21.02 OST – LUB (grupa mistrzowska)

Terminy meczów 1/2

 • 23.02 półfinał 1 (grupa mistrzowska)
 • 24.02 półfinał 1 (grupa pocieszenia)
 • 25.02 półfinał 2 (grupa mistrzowska)
 • 26.02 półfinał 2 (grupa pocieszenia)

Terminy finałów :

 • 28.02 – finał grupy pocieszenia
 • 29.02 – finał grupy mistrzowskiej

Jak to działa?

Soci@liga polega na tym, że kibice decydują swoimi głosami o wynikach trzech wyścigów każdego meczu. Portale społecznościowe Speedway Ekstraligi (Facebook, Instagram i Twitter) stanowić będą platformę do zliczania głosów w wyścigach przeprowadzanych zgodnie z terminarzem.

Na Facebooku oraz Instagramie gracz będzie musiał podać wyłącznie jedno nazwisko zawodnika, który uczestniczy w wyścigu podanym na grafice, natomiast na Twitterze uruchomiona zostanie ankieta, z wyborem jednego z czterech podanych żużlowców. Zawodnik, który otrzyma największą liczbę głosów zdobędzie w danym biegu 3 punkty, kolejny 2, a następny 1 pkt, co będzie rozstrzygało o wynikach każdego biegu.

Gra rozpoczyna się od 13. biegu każdego meczu, którego wynik za każdym razem będzie startował od rezultatu 36:36. Do wyniku meczu będą zsumowane wyniki, z wszystkich trzech portali, a składy każdego wyścigu będą ustalane przez Speedway Ekstraligę na podstawie aktualnych kadr drużyn na sezon 2024.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin