REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 19 czerwca 2024

Centrum Inżynieryjne Boeing Engineering Poland otwarto w Rzeszowie!

Otwarcie Centrum Inżynieryjnego Boeing w Rzeszowie. (Fot. Grzegorz Bukala / UM Rzeszów)

We wtorek w Rzeszowie największa firma lotnicza świata, Boeing Company otworzyła w biurowcu SKYRES swoje Centrum Inżynieryjne Boeing Engineering Poland.

– Rzeszów wybraliśmy przede wszystkim ze względu na zasoby ludzkie. Są tu zarówno uczelnie kształcące inżynierów, ale także firmy zajmujące się utrzymaniem i serwisowaniem silników lotniczych. Rzeszów to zdecydowanie nasza długoterminowa inwestycja – mówił podczas uroczystego otwarcia Sergio Bustamente, wiceprezes Boeinga.

Główne biuro inżynieryjne Boeinga w Rzeszowie prowadzi szereg działań obejmujących dziedziny takie jak inżynieria mechaniczna i elektryczna. Zapewnia też bieżące wsparcie klientów.

Oddział w Gdańsku, szeroko znany z rozwoju oprogramowania, specjalizuje się w inżynierii systemów i awioniki, opracowując zaawansowane technologie wykorzystywane w niemal wszystkich samolotach Boeinga.

Z kolei zespoły w Warszawie koncentrują się na inżynierii produkcji i testowaniu materiałów, ściśle współpracując z Łukasiewicz – Instytutem Lotnictwa.

– Boeing jest zaangażowany w budowanie silnej i długotrwałej obecności inżynieryjnej w Polsce – podkreśla Linda Hapgood, wiceprezes Boeinga zarządzająca Boeing Engineering Poland & Ukraine. – Otwarcie nowego centrum inżynieryjnego w Polsce było dla nas naturalnym krokiem, ponieważ znajduje się tutaj wielu z naszych klientów, ale także partnerów przemysłowych, akademickich i badawczych, w tym ceniony Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa. Przede wszystkim jednak, znaleźliśmy tu niezbędne umiejętności potrzebne naszym projektom inżynierskim – dodaje.

Fot. Grzegorz Bukala / UM Rzeszów

– Dla miasta to bardzo istotna deklaracja bo Rzeszów, jako stolica innowacji buduje to innowacyjne DNA w regionie. Firmy lokują u nas nowe miejsca pracy, centra inżynieryjne, centra badawczo-rozwojowe. Administracja będzie wspierać firmę w realizacji działań. Boeing zapewni miejsca pracy, a miasto bardzo dobrą jakość życia dla wszystkich inżynierów, którzy wybiorą Rzeszów na swoje miejsce zamieszkania i pracy – pisze w mediach społecznościowych Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Boeing jest obecny w Polsce od 35 lat i nieustannie rozwija swój zespół. Realizowane inwestycje opierają się na wyjątkowo utalentowanej polskiej kadrze pracowniczej i doskonałym systemie uniwersyteckim kształcącym w wielu dziedzinach. Wszystko to, ma kluczowe znaczenie zarówno dla bieżących, jak i przyszłych programów lotniczych.

Oprócz działalności inżynieryjnej, Boeing w Polsce posiada biura Boeing Defense, Space & Security w Warszawie, Boeing Digital Solutions & Analytics w Gdańsku oraz centrum dystrybucyjne Boeing Distribution Services (BDSI) w Rzeszowie. Boeing aktywnie współpracuje z polskimi dostawcami oraz lokalnymi uniwersytetami i ośrodkami badawczymi, wspierając rozwój polskiego przemysłu lotniczego i kosmicznego.

Źródło: Boeing

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin