REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Co można wylicytować na WOŚP w regionie?

Ta gitara to jedyne na świecie, a nawet w kosmosie, użytkowe dzieło sztuki. (Fot. Borej)

Obrazy rzeszowskich więźniów, juror w konkursie miss, przelot balonem, gitara z części po motocyklu, czy wycieczka do Sejmu. Moc atrakcji przygotowały podkarpackie sztaby WOŚP. Wylicytować można je za pośrednictwem portalu Allegro.

W komplecie z piecem, paskiem i zestawem autografów polskich artystów. Jej cena, to już prawie 7 tys. zł. – Dwa tłoki umieszczone w korpusie gitary symbolizują płuca – hasło tegorocznej edycji WOŚP, czyli płuca po pandemii – informuje Damian Dorosz, z grupy motocyklowej Steel Roses MC Rzeszów. – Prezentowany instrument nie jest masowym produktem

– to indywidualna praca, ręcznie wykonana przez utalentowanego artystę. Jedyne na świecie, a nawet w kosmosie użytkowe dzieło sztuki – dodał. W Przemyślu można wylicytować wspólny spacer i obiad z Krzysztofem ze „Ślubu od pierwszego wejrzenia”. Wśród krośnieńskich licytacji można znaleźć przelot balonem w towarzystwie pilota, mistrza Polski.

Wycieczka do Sejmu

Z WOŚP grają też podkarpaccy politycy. Wspólny rejs po Jeziorze Tarnobrzeskim i obiad oferuje poseł  Zdzisław Gawlik. Popularnością wśród licytujących cieszy się zwiedzanie Sejmu RP dla dwóch osób z krośnieńską posłanką Joanną Frydrych. Rzeszowski ratusz oferuje zdjęcie okrągłej kładki im. WOŚP z autografami Jurka Owsiaka, Konrada Fijołka oraz fotografa Tadeusza Poźniaka, piłkę z autografem legendy polskiej piłki nożnej Jana Domarskiego, czy Żużlowy dzień z Prezydentem. Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie przekazuje na aukcję pluszowego policyjnego misia. Zestaw gadżetów wystawiła na licytację Rada Młodzieży Rzeszowa. 21. Brygada Strzelców Podhalańskich przekazała coiny dowódcy – gen. bryg. Tadeusza Nastarowicza.  Do wylicytowania jest dzień pracy z prezesem Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego, Januszem Ficem.

Na rzecz WOŚP kwestuje także Podkarpacka Kuratorka Oświaty Dorota Nowak-Maluchnik. Przekazała ona licytacje Codey Rocky, robota edukacyjnego, który pozwala dzieciom uczyć się programowania podczas zabawy oraz urządzenie „Makeblock mBot”, pozwalające na jednoczesne zapoznanie się z zagadnieniami robotyki, elektroniki i programowania.

Wybierz miss, kup obrazy skazanych

Można wylicytować także bycie… jurorem podczas finału Miss Woj. Podkarpackiego 2024. Odbędzie się on 11 maja w Hotelu Prezydent w Rzeszowie. Wygrać można także wykonanie kompletu dekoracji kościoła. Krośnieńska szkoła jazdy oferuje zaś kurs prawa jazdy.

Ciekawostką na pewno są obrazy wykonane przez osadzonych w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Wylicytować można takie dzieła, jak: „Kobieta na rowerze”, „Koty”, „Indianin” czy „Jan Paweł II”.  Zakład przekazał także różową ręcznie wykonaną, podświetlaną szkatułkę w kształcie serca, z napisem WOŚP.

Na sportowo

Na aukcję trafił skok do wody z 10-metrowej wieży na basenie ROSiR przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie w towarzystwie reprezentanta Polski w skokach do wody, Andrzeja Rzeszutka. Wylicytować można zestaw „prawdziwego kibica rzeszowskiej Stali Rzeszów”, w skład którego wchodzi koszulka w rozmiarze L oraz szalik. Jest też aukcja „Podróż śladami Nickiego Pedersena”. W jej ramach lot do domu Nickiego Pedersena, lunch i zwiedzanie jego warsztatu oraz wizyta na torze, na którym sporowiec zaczynał swoją karierę. Na fanów żużla czeka też inna licytacja – dwuosobowe  zaproszenie VIP na mecz wyjazdowy Innpro ROW Rybnik vs. Texom Stal Rzeszów 20 kwietnia 2024 r. W pakiecie prywatny transport na mecz z prezesem Michałem Drymajło, spędzenie dnia meczowego z żuzlowcami, dwie spersonalizowane koszulki kibica i kolacja z całą drużyną.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin