REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 1 października 2023

76-letniego turystę w Beskidzie poraził piorun. Pomogli mu policjanci

W miniony weekend, krośnieńscy policjanci, patrol konny z wydziału prewencji komendy wojewódzkiej w Rzeszowie, wspólnie z leśnikami realizowali działania pn. „Lasy Zdrojowe 2023”. Wtedy trafili na zdezorientowanego turystę. (Fot. archiwum policji)

Krośnieńscy policjanci pomogli 76-letniemu turyście, który podczas wędrówki w rejonie grzbietu górskiego Przymiarki, w paśmie Wzgórz Rymanowskich w Beskidzie Niskim, został rażony piorunem. 

Gdy funkcjonariusze znaleźli turystę był przemoczony i wykazywał symptomy hipotermii. Mężczyzna twierdził, że w trakcie wędrówki zaskoczyła go gwałtowna burza, przed którą schronił się pod drewnianym zadaszeniem. Podczas trwającej nawałnicy, w drewnianą konstrukcję uderzył piorun. Na skutek wyładowania elektrycznego, stojący w wodzie turysta zaczął odczuwać ból nóg.

Policjanci udzielili turyście z województwa łódzkiego pierwszej pomocy, sprowadzili go ze szlaku i przewieźli radiowozem do Rymanowa gdzie czekała już na niego karetka pogotowia. 76-latek trafił do szpitala.

Policyjna akcja w Beskidzie Niskim. (Fot. archiwum policji)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Dzisiejsze wydanie gazety
Super Nowości do nabycia
w kioskach na Podkarpaciu

Jedynka Super Nowości z 29 września 2023

Reklama

@2008 – 2023 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin