Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 2 marca 2024

Pomysł na wakacje. A może do Gdańska?

Gdańsk to wyjątkowe miejsce do zwiedzania, ale i świetna baza wypadowa do Sopotu, Gdyni, na Hel czy do… Malborka. (Fot. Aneta Jamroży)

Morze jest skutecznym wakacyjnym magnesem na turystów. Chcąc połączyć wypoczynek na plaży ze zwiedzaniem ciekawych miejsc, warto obrać kierunek: Gdańsk.

Samo miasto z urokliwym Długim Targiem robi spore wrażenie – szczególnie wieczorną porą. Długie spacery brzegiem Motławy, czy romantyczny rejs to świetna opcja nie tylko dla zakochanych. Obowiązkowe zdjęcia trzeba zrobić m.in. przy Fontannie Neptuna oraz na tle słynnego XV-wiecznego żurawia – jedynego tego rodzaju obiektu, zachowanego w Europie.

Do Gdańska przyciągają też ciekawe muzea. Zwiedzać można m.in.: Ratusz, Dom Uphagena, Dwór Artusa, Muzeum Bursztynu, Europejskie Centrum Solidarności czy Muzeum II Wojny Światowej. W pamięć może zapaść także wyprawa na Westerplatte, do którego z centrum można np. dopłynąć statkiem. Najmłodszych zaś z pewnością zainteresuje tutejsze ZOO.

W Gdańsku nie brak wspaniałych zabytków sakralnych. Takich jak choćby imponująca Bazylika Mariacka, największa gotycka ceglana europejska świątynia, z której wieży rozciągają się fantastyczne widoki.

Z kolei w położonej w Parku Oliwskim katedrze (najdłuższej świątyni w Polsce) szczególnie warte uwagi są organy – jedne z największych w naszym kraju. Tutejsze koncerty cieszą się dużą popularnością.

Gdańsk to wyjątkowe miejsce do zwiedzania, ale i świetna baza wypadowa do Sopotu, Gdyni, na Hel czy do… Malborka. Ale chyba najwspanialsze w tym mieście jest to, że mamy bardzo blisko na wiele plaż, gdzie można odpocząć po trudach zwiedzania…

Informacje praktyczne

DOJAZD: Samochodem do Gdańska jest z Rzeszowa ok. 667-761 km (w zależności od wybranej trasy) – czas dojazdu autem to ok. 7 godzin.

Podróż pociągiem zajmuje średnio od 8 do 12 godzin.

Fontanna Neptuna w Gdańsku
Obowiązkowe zdjęcie w Gdańsku trzeba zrobić m.in. przy Fontannie Neptuna. (Fot. Aneta Jamroży)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin