Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

40 par z Rzeszowa otrzyma dofinansowanie do in vitro. Kto może jest dostać?

W Rzeszowie trwa nabór do programu polityki zdrowotnej i dzięki temu co najmniej 40 par borykających się z niepłodnością, skorzysta z dofinansowania do in vitro. W tym roku na ten cel przeznaczono 463 tys. 928 zł z budżetu stolicy Podkarpacia.
Warunkiem uzyskania jest pozytywna kwalifikacja medyczna oraz formalna. (Fot. Pixabay/zdj. ilustracyjne)

W Rzeszowie trwa nabór do programu polityki zdrowotnej i dzięki temu co najmniej 40 par borykających się z niepłodnością, skorzysta z dofinansowania do in vitro. W tym roku na ten cel przeznaczono 463 tys. 928 zł z budżetu stolicy Podkarpacia.

W bieżącym roku (rekrutacja rozpoczęła się 22 lutego) zakwalifikowano do programu trzy nowe pary (w przypadku czwartej pary wniosek trafi do podpisu prezydenta), pięć par zakwalifikowano do drugiej procedury, a jedna para została zakwalifikowana do trzeciej procedury). Aktualnie jeszcze dziesięć par może skorzystać z programu. Kwalifikowanie odbywa się zgodnie z kolejnością składanych zgłoszeń. 

Kto może uzyskać dofinansowanie?

Z takiej możliwości  mogą skorzystać  mieszkańcy Rzeszowa, którzy pozostają w związku małżeńskim lub partnerskim i którzy rozliczają się z podatków z Urzędem Skarbowym w Rzeszowie. Te rozliczenia dotyczą co najmniej trzy pełne miesiące poprzedzające  dzień kwalifikacji do programu. Wiek mieści się w przedziale 20 – 40 lat (warunkowo kwalifikowane są kobiety do 42. roku życia). 

Uczestnikom programu przysługuje możliwość dofinansowania do maksymalnie trzech prób zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego w wysokości każda 5 tys. zł, nie więcej jednak niż 80 proc.  kosztów całej procedury  biotechnologicznej. Warunkiem uzyskania jest pozytywna kwalifikacja medyczna oraz formalna. 

Zainteresowani mogą osobiście kontaktować się z placówką Parens – kliniką leczenia niepłodności – Rzeszów ul. Podwisłocze 21 lub telefonicznie – 509 108 109. 

W 2023 roku do in vitro zakwalifikowano 27 par

W okresie od stycznia do grudnia ub. roku trzykrotnie odbyła się rekrutacja chętnych par do uczestnictwa w programie: „Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia  pozaustrojowego dla mieszkańców Rzeszowa na lata 2022-2025”. Dotąd wydatkowano na niego 93 tys. 504 zł. Zakwalifikowanych do programu zostało 27 par, z czego 7 par zrezygnowało z udziału w programie w trakcie jego realizacji. 

Natomiast do drugiej procedury zakwalifikowano cztery  pary, a do trzeciej – jedną parę. W efekcie siedem par oczekuje na szczęśliwe rozwiązanie. Pierwsze dziecko z programu in vitro  ma się urodzić w Rzeszowie na przełomie marca i kwietnia. 

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin