REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 22 września 2023

Uwaga, turyści! Trwa remont żółtego szlaku do Chatki Puchatka

Bieszczady. Widok z Połoniny Wetlińskiej
Bieszczady. Widok z Połoniny Wetlińskiej. (Fot. Aneta Jamroży)

Kto w najbliższych dniach wybiera się w Bieszczady i zamierza odwiedzić „Chatkę Puchatka” nie dotrze do niej najpopularniejszym, żółtym szlakiem. Nie ma jednak powodu do niepokoju, bo z Przełęczy Wyżnej można wejść na Połoninę Wetlińską inną trasą.

Remont „żółtego” szlaku łącznikowego, który prowadzi do Chatki Puchatka na Połoninie Wetlińskiej w Bieszczadach, pierwotnie był planowany na czerwiec. Przesunięto go przez niesprzyjające warunki pogodowe. Prace na 1,5 kilometrowym odcinku (od skrzyżowania ze szlakiem czarnym i zielonym do schronu) rozpoczęły się w poniedziałek, 10 lipca. Mają potrwać dwa tygodnie.

Jak poinformował Bieszczadzki Park Narodowy zostanie tam wyrównane podłoże z użyciem naturalnego tłucznia piaskowcowego oraz wykonany system odwodnień chroniący przed erozją.

Na Połoninę Wetlińską z Przełęczy Wyżnej dotrzemy obecnie dzięki łącznikowi oznaczonym kolorem zielonym. Nie jest on dla piechurów nowością. Z trasy tej korzystali turyści podczas przebudowy „Chatki Puchatka”, a obecnie urozmaica ona wędrówkę do schronu, dając możliwość zrobienia pętli.

Mapa szlaków na Połoninę Wetlińską w Bieszczadach
Mapa szlaków na Połoninę Wetlińską w Bieszczadach. (Fot. BdPN)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Dzisiejsze wydanie gazety
Super Nowości do nabycia
w kioskach na Podkarpaciu

Okładka (jedynka) dziennika Super Nowości wydanie 20 - 21 września 2023

Reklama

@2008 – 2023 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin