REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 29 maja 2024

Blok energetyczny w Krośnie przybiera estetyczny wygląd

Trwają prace przy montażu elewacji na bloku energetycznym w Krośnie. (Fot. Krośnieński Holding Komunalny)

Na budowie bloku energetycznego w Krośnie rozpoczął się kolejny etap prac. Obejmuje on montaż elewacji zewnętrznej na powstającym budynku. Dzięki temu obiekt będzie miał estetyczny wygląd i zarazem efektywny energetycznie. 

Prace montażowe elewacji potrwają około 3 tygodni. Po montażu najważniejszych urządzeń i elementów technologicznych całej instalacji nadszedł czas na kolejne prace budowlane. Aktualnie montowana jest elewacja, czyli ściany zewnętrzne obiektu, którą tworzą płyty warstwowe z wypełnieniem z wełny mineralnej.

Jest to materiał o wysokiej izolacji termicznej, odpowiedni dla budynku bloku energetycznego, odporny na warunki energetyczne i bardzo estetyczny. Na elewacji w kolorze popielatym znajdą się elementy w kolorach logotypu Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego (KHK)  oraz logo spółki.

Elewacja jest już na hali rozładunkowej

– Elewacja zewnętrzna została zamontowana na części budynku, w tym m.in. na hali rozładunkowej oraz hali bunkrów – informuje Jan Guzik, dyrektor ds. technicznych w Krośnieńskim Holdingu Komunalnym. – Po zakończeniu montażu płyt warstwowych planowane jest zamykanie całej konstrukcji dachem.

W ostatnim czasie na placu budowy bloku energetycznego wykonane zostały także fundamenty układu oczyszczania spalin i komina. W obrębie kotłowni zamontowany został podest na walczaku, podesty na kotle i ekonomizerze. Wykonane zostały prace związane z rurociągami i montażem zdmuchiwaczy.

Zdemontowany został dotychczas najbardziej widoczny element trwającej budowy, czyli żuraw wieżowy, aby ułatwić pracownikom realizację kolejnych prac instalacyjnych i drogowych, które wkrótce będą rozpoczynane.

Blok energetyczny największą inwestycją w historii KHK

– Budowa bloku energetycznego to największa inwestycja w dotychczasowej historii Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego – podkreśla Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego. – Jest ona ważna nie tylko dla nas, jako dla spółki, ale też dla lokalnych społeczności i okolicznych gmin, bo będzie mieć istotny wpływ na gospodarkę komunalną i zagospodarowanie odpadów w naszym regionie.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin