REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 21 czerwca 2024

Częściowe wyniki wyborów do Sejmu na Podkarpaciu. To nadal bastion PiS

Kolejka głosujących w komisji wyborczej w Tarnobrzegu.
Na razie pewne jest jedno – w wyborach parlamentarnych 2023 padł frekwencyjny rekord. Ich oficjalne wyniki poznamy prawdopodobnie we wtorek. (Fot. Bogdan Myśliwiec)

Na Podkarpaciu wybory do Sejmu zdecydowanie wygrywa Prawo i Sprawiedliwość. W okręgu wyborczym nr 23, rzeszowsko-tarnobrzeskim, policzono 60 procent głosów. 54,60 z nich dostała partia Jarosława Kaczyńskiego. W okręgu nr 22, przemysko-krośnieńskim, również zwycięża PiS z 61,1 proc.

W okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim, wg danych z godz. 10.30, drugie miejsce zajęła Koalicji Obywatelska (15,17 proc.), a trzecie – 11,90 proc. – przypadło Trzeciej Drodze.

Czwarta lokata przypadła Konfederacji – 9,77 proc. Najsłabszy wynik uzyskały: Nowa Lewica (4,63 proc.), Polska Jest Jedna – 2,44 proc. i Bezpartyjni Samorządowcy – 1,49 proc. głosów.

W okręgu krośnieńsko-przemyskim PiS ma 61,1 procenta

W drugim podkarpackim okręgu, krośnieńsko-przemyskim, z danych na godz. 10.30 wynika, że triumf również odniosło ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego. Na PiS zagłosowało tu 61,1 procent uprawnionych do głosowania.

W tym przypadku drugie miejsce z 12,8 procentami przypadło Trzeciej Drodze. Koalicja Obywatelska znalazła się na podium z trzecim miejscem – 10,67 proc., a czwarte zajęła Konfederacja z 8,92 procentami. Również i w tym okręgu słaby wynik zanotowała Nowa Lewica z 3,5 procentami.

Szóste miejsce przypadło Bezpartyjnym Samorządowcom (2,44 procent) i ostatnie Ruchowi Dobrobytu i Pokoju (0,44 proc.).

Nowa Lewica bez posłów z Podkarpacia?

Gdyby te wyniki się utrzymały po ogłoszeniu wyników ze stu procent obwodów głosowania, to w okręgu nr 23 PiS miałby 10 posłów, a Koalicja – 2 posłów, zaś Trzecia Droga również dwóch, a Konfederacja miałaby jednego. Nowa Lewica byłaby pozbawiona reprezentanta w Sejmie.

W okręgu nr 22, gdyby były już znane wyniki ze stu procent obwodów głosowania i utrzymały się na poziomie tym z 30 procent obwodów, to do Sejmu dostałoby się 8 osób z PiS-u, z Trzeciej Drogi – jedna osoba, a Koalicja Obywatelska pozyskałaby również jednego posła. Konfederacja miałaby jedną osobę, a Nowa Lewica ani jednego posła.

W Rzeszowie PiS z niewielką przewagą

Mamy też dane PKW z 44 procent komisji w Rzeszowie. W stolicy Podkarpacia PiS póki co ma niewielką przewagę. Wygrywa z 33,5 procentami głosów. KO ma w Rzeszowie 30,26 procent, Trzecia Droga – 14 procent, Konfederacja – 9,49 proc. a Nowa Lewica – 8,41 proc.

Na dwóch ostatnich pozycjach są Polska Jest Jedna z 2,38 proc. głosów i Bezpartyjni Samorządowcy, którzy mają 1,96 proc.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin