REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 24 czerwca 2024

Dlaczego zamykają dworzec na cztery spusty?

Dworzec autobusowy w Kolbuszowej po remoncie.
Początkowo nowy dworzec w Kolbuszowej był otwarty siedem dni w tygodniu. Z czasem to się jednak zmieniło. (Fot. Paweł Galek) (Fot. Paweł Galek)

Spore kontrowersje wzbudza fakt, że nowy kolbuszowski dworzec służy pasażerom, ale tylko w określonym czasie. Dodatkowo wraz z budynkiem zamknięte są też toalety. Jak się okazuje, powodem tego stanu rzeczy nie są tylko oszczędności.

Przebudowa dworca w Kolbuszowej była długo wyczekiwaną inwestycją. Kosztowała 6,5 mln zł. Dzięki temu powstał nowoczesny obiekt, który przystosowano do obsługi podróżnych z dziećmi i osób starszych. Początkowo obiekt był otwarty siedem dniu w tygodniu. 

Dworzec nie jest wandaloodporny

Później jednak w związku z oszczędnościami Rada Miejska w Kolbuszowej na wniosek magistratu zdecydowała, że od poniedziałku do piątku dworzec będzie otwarty do godz. 22, a w soboty do godz. 16. W niedzielę jest on zamknięty przez cały dzień, a wraz z nim… toalety.

– Jest to rzeczywiście problem. Szukamy rozwiązania, żeby umożliwić korzystanie z toalet w czasie kiedy dworzec jest nieczynny. Rozważamy różne warianty, TOI TOI jest ostateczną, którą także bierzemy pod uwagę – zapewniał swojego czasu burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba.

Sprawę dworca na ostatniej sesji poruszył Krzysztof Wójcicki, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej:

– Dużo złych opinii na temat radnych było po tym, jak zdecydowaliśmy się o skróceniu czasu otwarcia tego budynku. Poniekąd należy to zrozumieć – zaznaczył. 

– Niemniej jednak obiekt ten nie jest wandaloodporny. A niestety dużo tego typu zdarzeń ma tam miejsce. Co tydzień jest coś urwane, zepsute, czy ukradzione. Dlatego dopóki akty wandalizmu nie ustaną, nie możemy otwierać go, żeby sobie sam funkcjonował – dodał. 

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin