Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 15 kwietnia 2024

Gmina Solina najlepsza na Podkarpaciu. Za nią Ostrów i Mielec

Władze Podkarpackich gmin, odbierają nagrody za wspaniałe osiągnięcia
Zdjęcie zwycięzców Rankingu Gmin Podkarpacia:  Adam Piątkowski, wójt gm. Solina (na zdj. pierwszy z lewej) i prezydent Mielca Jacek Wiśniewski (na zdj. drugi od lewej). (Fot. Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej

Solina została najlepsza gminą na Podkarpaciu. Ogłoszono zwycięzców Rankingu Gmin Podkarpacia, opracowywanego na podstawie danych Urzędu Statystycznego.

Ideą Rankingu Gmin Podkarpacia jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego. Wyniki rankingu oparte zostały o dane statystyki publicznej za rok 2022, zebrane i przeanalizowane przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie. Ocenie poddawane są wszystkie gminy województwa podkarpackiego z wyłączeniem miast na prawach powiatu.

Tegorocznym laureatem Rankingu Gmin Podkarpacia została Gmina Solina.

– To motywacja do dalszej pracy, ale również duże wyzwanie dla nas – cieszy się Adam Piątkowski, wójt gm. Solina.

Drugie miejsce zajęła Gmina Ostrów, a trzecie Miasto Mielec.

– Ten olbrzymi sukces jest motywacją do dalszej pracy i podejmowania kolejnych kroków na rzecz rozwoju naszej gminy – podkreśla na Facebooku  Jacek Wiśniewski, prezydent Miasta Mielca.

Tuż za podium uplasowały się Gmina Trzebownisko i Miasto Jasło. Była to już jedenasta edycja Rankingu, organizowanego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin