Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 1 marca 2024

Jeden z najniebezpieczniejszych przejazdów kolejowych na Podkarpaciu został zamknięty

Przejazd kolejowy w Kolbuszowej Górnej
Przejazd kolejowy w ciągu drogi powiatowej Kolbuszowa Górna – Wojków jest od dzisiaj zamknięty. (Fot. Paweł Galek)

Przejazd kolejowy w ciągu drogi powiatowej w Kolbuszowej Górnej od poniedziałku, 24 lipca, jest nieczynny. Ma to związek z awarią, która „zagraża bezpieczeństwu ruchu”. Naprawa potrwa do 10 sierpnia b.r.

Na czas remontu drogę powiatową z Kolbuszowej Górnej na Wojków zamknięto. Dla kierowców wyznaczono tymczasowy objazd. Prowadzi on drogą krajową nr 9 na odcinku Kolbuszowa Górna – Kolbuszowa, następnie ul. Tyszkiewiczów i traktem powiatowym Werynia – Kłapówka.

Dodajmy, że przejazd kolejowy w Kolbuszowej Górnej uznawany jest za jeden z najbardziej niebezpiecznych na Podkarpaciu. O konieczności zamontowania tam rogatek mówi się od dawna.

– Dość często jeżdżę tamtędy samochodem i za każdym razem robię to z „duszą na ramieniu”. Zero widoczności – mówił niedawno radny miejski, Mirosław Kaczmarczyk.

– Niejednokrotnie w rozmowach z PKP zwracaliśmy uwagę na to, że ten przejazd jest niebezpieczny. Myślę, że kolejny monit z naszej strony będzie w najbliższym czasie przekazany do decydentów – zapewnił wiceburmistrz Kolbuszowej, Marek Gil.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin