REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 21 września 2023

Na krośnieńskim rynku startują letnie ogródki

Na krośnieński rynek po zimowej przerwie wracają ogródki piwne. (Fot. Google Street View)

Na krośnieńskim Rynku pojawiły się już pierwsze ogródki gastronomiczne. Niektórzy restauratorzy postanowili bowiem z wyprzedzeniem rozpocząć sezon letni na płycie starówki.

W zależności od warunków atmosferycznych od soboty będzie ich więcej. Cały Rynek będzie zastawiony ogródkami od 1 maja. Okazuje się, że znacznie wzrosły koszty utrzymania restauracji z powodu podwyżek prądu i gazu. Już wiadomo, że np. ceny piwa w krośnieńskich ogródkach będą wyższe – od 11 zł za 0,5 l nawet 17 zł.

PRZECZYTAJ TEŻ: Płatne parkowanie w Krośnie po nowemu. Koniec bezpłatnych abonamentów

Właściciel jednej z restauracji powiedział nam, że nie przewiduje drastycznych podwyżek za posiłki i napoje. Ale trzeba rozpocząć sezon i zobaczyć, jak to wszystko będzie wyglądało.

W Krośnie są i tacy, którzy dostali dwa razy wyższe rachunki za ciepłą wodę niż w ub. roku. Żeby mieć płynność finansową trzeba byłoby horrendalnie podnieść ceny jedzenia, żeby starczyło na rachunki, czynsz i pensje  pracowników. Krośnieńscy przedsiębiorcy mają więc dylemat, czy podnosić ceny, czy też nie, bo wyższe ceny dla klientów zniechęciłyby ich do przychodzenia do restauracji.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Dzisiejsze wydanie gazety
Super Nowości do nabycia
w kioskach na Podkarpaciu

Okładka (jedynka) dziennika Super Nowości wydanie 20 - 21 września 2023

Reklama

@2008 – 2023 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin