Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 14 kwietnia 2024

Płatne parkowanie w Krośnie po nowemu. Koniec bezpłatnych abonamentów

Płatne parkowanie w Krośnie obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16. (Fot. Google Street View)

Od piątku, 21 kwietnia 2023, w strefie płatnego parkowania w Krośnie zmieniają się godziny pobierania opłat i wysokość kar za brak biletu z parkometru. Nie ma już bezpłatnych abonamentów „0” dla przedsiębiorców i mieszkańców, ale będą mogli je oni nabyć na preferencyjnych warunkach.

Najważniejsze zmiany dotyczące strefy płatnego parkowania w Krośnie są następujące: zmieniły się godziny pobierania opłat za parkowanie. Od piątku za parking płacić trzeba w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.

Brak biletu parkingowego wiąże się z naliczeniem opłaty dodatkowej w wysokości 100 zł. Opłata może zostać zmniejszona do 50 zł, jeśli zostanie uregulowana w ciągu 7 dni.

PRZECZYTAJ TEŻ: Ośrodek szkolenia kierowców w Krośnie przynosi straty

Od piątku w Krośnie zniesione zostały bezpłatne abonamenty „0” dla mieszkańców i przedsiębiorców prowadzących działalność w strefie płatnego parkowania. Wprowadzona została nowa stawka opłaty za abonament miesięczny zwykły. Za parkowanie jednego pojazdu samochodowego w I strefie wynosi 180 zł, a w II strefie płatnego parkowania w wysokości 90 zł.

Dla właścicieli (współwłaścicieli i użytkowników) pojazdów, którzy mieszkają lub prowadzą działalność gospodarczą w strefie płatnego parkowania przewidziano preferencyjne warunki zakupu abonamentów, na podstawie których mogą oni parkować na terenie tej strefy. Abonament można wykupić na okres miesiąca, trzech miesięcy, sześciu miesięcy i dwunastu miesięcy. Za wydanie duplikatu abonamentu pobierana będzie opłata w wysokości 20 zł.

Ceny abonamentów w strefie płatnego parkowania w Krośnie:

  • 1 miesiąc: pierwszy pojazd (15 zł w I strefie, 10 zł w II strefie), drugi pojazd (20 zł w I strefie, 20 zł w II strefie).
  • 3 miesiące: pierwszy pojazd (40 zł w I strefie, 25 zł w II strefie), drugi pojazd (50 zł w I strefie, 50 zł w II strefie).
  • 6 miesięcy: pierwszy pojazd (70 zł w I strefie, 45zł w II strefie), drugi pojazd (90 zł w I strefie, 90 zł w II strefie).
  • 12 miesięcy: pierwszy pojazd (100 zł w I strefie, 65 zł w II strefie), drugi pojazd (130 zł w I strefie, 130 zł w II strefie).

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin