REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 24 czerwca 2024

Na ul. Krakowskiej chcą parkować za darmo

Parkomat w Krośnie
Jeśli radni się zgodzą, to z ul. Krakowskiej znikną takie parkometry, jakie są rozmieszczone w różnych rejonach Krosna.  . (Fot. UM Krosno)

Mieszkańcy osiedla Tysiąclecia w Krośnie chcą wyłączenia parkingu przy ul. Krakowskiej ze strefy płatnego parkowania. Powód? Przekonują, że nie występuje tam deficyt miejsc parkingowych. Dlatego, jak twierdzą właściciele aut z tego rejonu miasta, trzeba zmienić zasady zostawiania tam aut. I nie powinny być pobierane opłaty za parkowanie samochodów. 

W imieniu mieszkańców z ul. Krakowskiej, Zarząd Rady Osiedla Tysiąclecia wysłał do Rady Miasta Krosna petycję o likwidację płatnej strefy parkowania przy blokach na tej ulicy. Jeszcze w sierpniu br. władze miasta utworzyły tam płatne miejsca postojowe i argumentowały to deficytem wolnych miejsc. Jednak tamtejsi kierowcy z tym się nie zgadzają.

Gabriela Pawłowska, przewodnicząca Zarządu Osiedla Tysiąclecia informuje, że odkąd wprowadzono tam opłaty, to pojawiły się problemy ze znalezieniem wolnych miejsc pomiędzy blokami. Samochody zostawiają tam przyjezdni kosztem lokatorów pobliskich bloków. 

W petycji napisano, że Krosno boryka się z problemem niewystarczających miejsc parkingowych w odniesieniu do potrzeb mieszkańców, turystów i interesantów instytucji, firm i urzędów. Okazuje się, że rotacja na ulicach, gdzie nie ma obowiązkowego systemu poboru opłat, jest znacznie niższa niż w strefie płatnego parkowania. 

Zbigniew Kubit, przewodniczący Rady Miasta Krosna poinformował, że w związku z petycją, przygotowany będzie projekt uchwały, który poprze pomysł mieszkańców darmowego parkowania przy ul. Krakowskiej. Decyzja może zapaść podczas grudniowej sesji RM i radni przegłosują sprawę wyłączenia tamtejszego parkingu z III strefy płatnego parkowania. 

_____

ZOBACZ TEŻ: Kierowcy z Rzeszowa: parkowanie jest niemożliwe, więc zwróćcie nam pieniądze

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin