Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 25 maja 2024

Szpital w Krośnie otwiera parking dla odwiedzających

Parking obok szpitala w Krośnie
Po przebudowie na parkingu przy szpitalu w Krośnie dostępnych jest ponad 200 miejsc postojowych. (Fot. archiwum szpitala)

Przy szpitalu w Krośnie od poniedziałku (20 listopada) znów otwarty jest przebudowany parking płatny, zlokalizowany naprzeciwko budynku pralni. Znajduje się tu 212 miejsc parkingowych dostępnych całodobowo, w tym 6 miejsc dla niepełnosprawnych.

Parking znajduje się w strefie B i posiada dwa niezależne wjazdy i wyjazdy ze szlabanami. Rozliczenie postoju odbywa się w kasach zlokalizowanych na parkingu, na podstawie pobranego przy wjeździe biletu. Po opłaceniu należności kierowca ma 15 minut na wyjazd z parkingu. Pierwsze 30 minut postoju jest bezpłatne. Zamontowany na parkingu system rozpoznawania tablic rejestracyjnych umożliwia identyfikację pojazdu i automatyczne otwieranie szlabanu wyjazdowego po rozliczeniu postoju lub w przypadku darmowego wyjazdu.

Zasady parkowania w strefie A (naprzeciwko wejścia głównego do szpitala) pozostają bez zmian. Opłata za korzystanie z parkingu w strefie A i B wynosi:

  • za postój do 30 minut – 0 zł,
  • od 31 minut do 60 minut – 2 zł,
  • za każdą kolejną rozpoczętą godzinę – 2 zł,
  • za utratę biletu parkingowego zapłacić trzeba  – 30 zł.

Nie tylko miejsca parkingowe

Inwestycja przy krośnieńskim szpitalu trwała od lutego do listopada 2023 roku. Oprócz miejsc parkingowych wykonano m.in. kanalizację deszczową wyposażoną w zbiorniki retencyjne oraz separator substancji ropopochodnych oraz wybudowano i przebudowano drogi wewnętrzne i jezdnie (w tym rondo). Przebudowane też zostały linie elektroenergetyczne zasilające kompleks budynków szpitala. Wykonano nowe oznakowanie dróg i parkingu, wybudowano oraz wyremontowano chodniki, zagospodarowano tereny zielone, wykonano system monitoringu, system parkingowy oraz oświetlenie terenu.

Całość kosztowała 4,66 mln złotych.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin