REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

Śmiertelny wypadek w Nowej Wsi. Tir spadł ze skarpy, kabina została zmiażdżona

Wypadek tira w Nowej Wsi na Podkarpaciu
Do tragicznego wypadku doszło na drodze krajowej nr 19, w Nowej Wsi, pomiędzy Duklą a Tylawą. (Fot. archiwum policji)

Kierowca tira, który wypadł na zakręcie drogi krajowej w Nowej Wsi, w powiecie krośnieńskim, nie żyje. Jego samochód przebił bariery ochronne i spadł ze skarpy. Droga była zablokowana przez kilka godzin.

Jak informuje policja, do wypadku doszło w czwartek 3 sierpnia, około godz. 16 na drodze krajowej nr 19, pomiędzy Duklą a Tylawą. Kierowca prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi, z powodu śliskiej nawierzchni. Samochód przebił bariery energochłonne i spadł z nasypu. Kabina auta została zmiażdżona przez naczepę, w której były przewożone tarcze hamulcowe.

Na miejscu pierwsi zjawili się strażacy ochotnicy z OSP KSRG Tylawa, OSP KSRG Dukla oraz Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Krosna. Wezwano też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i ratowników medycznych.

– W pierwszej kolejności zajęliśmy się ewakuacją kierowcy. Niestety będący na miejscu lekarz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego stwierdził zgon – mówi dowodzący akcją ratowniczą brygadier Dariusz Gruszka, dowódca JRG Krosno.

Strażacy przeszukali wnętrze kabiny, by sprawdzić czy kierowca nie przewoził pasażerów.

– Mężczyzna był sam, a my zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia pod względem przeciwpożarowym – dodaje brygadier.

W zdarzeniu śmierć poniósł 49-letni kierowca, jak się okazało był obywatelem Turcji. Droga krajowa była zablokowana przez kilka godzin.

Kabina tira została dosłownie zmiażdżona.
Kabina tira została dosłownie zmiażdżona. (Fot. archiwum policji)
W tragicznym wypadk
W wypadku w Nowej Wsi śmierć poniósł 49-letni kierowca, jak się okazało był obywatelem Turcji. (Fot. archiwum policji)

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin