REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

Pierwsze zatrucia czadem w tym sezonie. Do szpitala trafiła 14-latka z Przemyśla

Strażacy w akcji
Strażacy apelują o przeglądy instalacji grzewczych i montaż w mieszkaniach czujników tlenku węgla. (Fot. pixabay)

14-letnia dziewczyna trafiła w czwartek, przed godziną 22, do szpitala w Przemyślu z objawiamy zatrucia tlenkiem węgla.

– Toksyczny gaz zbierał się w łazience, gdzie zamontowany jest gazowy podgrzewacz wody – przekazał brygadier Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Strażacy apelują o przeglądy instalacji grzewczych i montaż czujników tlenku węgla. Przypominają, że tylko w październiku br., sześciokrotnie interweniowali już w takich zdarzeniach. Trzy osoby z objawami zatrucia czadem trafiły do szpitali.

W tym roku podkarpaccy strażacy wyjeżdżali do 137 zdarzeń z tlenkiem węgla. Cztery osoby zmarły, a ponad 50 z objawami zatrucia tym toksycznym gazem trafiło do szpitali.

Czad, czyli tlenek węgla, jest zupełnie niewyczuwalny, jest bezbarwny, bezwonny, dlatego tak niebezpieczny i co roku zbiera śmiertelne żniwo. Warto więc nie tylko zrobić przegląd instalacji, ale dla swojego bezpieczeństwa, zainstalować w mieszkaniu czujnik tlenku węgla. To niewielkie urządzenie, które wykrywa niebezpieczne stężenie czadu. Kosztuje tylko kilkadziesiąt zł, a może uratować życie.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin