Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 5 marca 2024

16-letni Kyrylo zaatakował nożem Anastasię. Będzie sądzony jako dorosły

Kyrylo H., 16-letni Ukrainiec, który w Rzeszowie zaatakował 12-letnia dziewczynę
16-letni Kyrylo H. za atak nożem na 12-letnią Anastasię ma odpowiadać jak dorosły. (Fot. Komenda Miejska Policji w Rzeszowie)

16-letni Kyrylo H., który zaatakował w Rzeszowie rodaczkę Anastasię, ma być sądzony jak dorosły. Zgodził się na to Sąd Rejonowy w Rzeszowie. Chłopakowi może wówczas grozić nawet 25 lat więzienia.

– W sprawie nieletniego Kyryla H. Sąd otrzymał opinię biegłych. Postanowieniem z 4 grudnia 2023 roku, sąd zdecydował o przekazaniu prokuratorowi sprawy nieletniego w zakresie czynu karalnego z art. 13 paragraf 1 k,.k. w związku z art. 148 paragraf 1 k.k. – informuje sędzia Lesław Zawada z Sądu Rejonowego w Rzeszowie.

Oznacza to, że 16-latek – jeśli postanowienie sądu się uprawomocni – będzie odpowiadał jako dorosły. Wniosek o to złożyła prokuratura i zgodził się na to sąd. Za usiłowanie zabójstwa grozić mu może nawet 25 lat więzienia. Jako nieletniemu kara byłaby o połowę niższa.

Zaatakował nożem swoją rodaczkę

Przypomnijmy. 13 listopada rzeszowian sparaliżowała informacja o nożowniku, który zaatakował 12-letnią dziewczynkę przy ul. Mikołajczyka. Szła do sklepu, kiedy otrzymała ciosy nożem w szyję, oko i czoło. Była na tyle przytomna, że powiadomiła o wszystkim swoją mamę przez telefon. Sprawca rozpłynął się w powietrzu, a dziewczynka  trafiła do szpitala. Tam przeszła operację twarzy i szczęki.

W tym samym czasie trwała obława policji na nożownika. Szukano osoby, która miała mieć charakterystyczne, czerwone buty. Chłopak został złapany następnego dnia, niedaleko miejsca, gdzie doszło do ataku. Osobą, która miała zaatakować młodą Ukrainkę, okazał się jej rodak, Kyrylo H. Mieszkał w tym samym bloku, co jego ofiara. Mimo to podobno się nie znali. 16-latek na początku się do niczego nie przyznawał. W końcu przed sądem powiedział, że zaatakował nożem 12-latkę.

Dzień przed atakiem na dziewczynę, zaatakował on w Parku Sybiraków w Rzeszowie inną dziewczynę. Też nożem.

Nastka nie widzi na lewe oko. Jest w domu od dwóch tygodni, w sieci utworzono zbiórkę na pomoc nastolatce

_____

MAGAZYN: Z nożem na dziewczynkę. Mieszkańcy rzeszowskiego osiedla są w szoku

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin