Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

16-letni nożownik z Rzeszowa trafi do ośrodka dla nieletnich pod Lublinem 

Kyrylo H., 16-letni Ukrainiec, który w Rzeszowie zaatakował 12-letnia dziewczynę
16-letni Kyrylo H. zostanie przewieziony do ośrodka wychowawczego dla nieletnich w Dominowie k. Lublina.(Fot. Komenda Miejska Policji w Rzeszowie)

Kyrylo H., który w miniony poniedziałek zaatakował nożem w Rzeszowie 12-letnią Anastasię trafi do ośrodka wychowawczego dla nieletnich w Dominowie k. Lublina. Taką decyzję podjęło Ministerstwo Sprawiedliwości. Jednak na razie policja nie informuje,  kiedy dokładnie zamierza do tego schroniska przetransportować 16-latka pochodzącego z Ukrainy. Jest  on podejrzany  o usiłowanie  zabójstwa swojej 12-letniej rodaczki i groźby karalnej wobec 15-letniej Aleksandry. 

Dotąd Krylo H. przebywał w policyjnej izbie dziecka, ale nieletni może tam być tylko do pięciu dni, zanim trafi do ośrodka wychowawczego. 16-latek podejrzany przez prokuraturę o atak na 12-latkę, decyzją Sądu Rejonowego zostanie ukarany trzymiesięcznym pobytem w schronisku w Dominowie. Kolejnym krokiem będzie powołanie biegłych z zakresu psychiatrii i psychologii z terenu woj. lubelskiego. Wydadzą oni opinię, czy 16-latek za usiłowanie zabójstwa Anastasii, może odpowiadać jako osoba dorosła. 

Jak wynika z ustaleń Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, dziewczynka, uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej nr 8 w Rzeszowie, która 13 listopada została zaatakowana na ul. Mikołajczyka, była przypadkową ofiarą Kyryla H. Ale nie jedyną. Dzień wcześniej, w niedzielę, 12 listopada, w parku Sybiraków zaatakował on 15-letnią Aleksandrę. Nastolatka jednak zdążyła uciec. 

Jeśli sąd zdecyduje, że 16-latek trafi tylko do ośrodka wychowawczego, to będzie tam przebywał maksymalnie do 24 roku życia. Natomiast, gdy będzie osądzony jako dorosły, to do więzienia może trafić nawet na 25 lat. 

Nadal nie wiadomo, czym kierował się 16-latek, gdy zaatakował nożem 12-latkę. Z informacji prokuratury wynika, że Kyrylo H. był notowany przez ukraińską policję za ataki na inne osoby.

Konwój 16-latka do ośrodka wychowawczego dla nieletnich w Dominowie powinien być zorganizowany najpóźniej do wtorku.  

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin