REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 24 czerwca 2024

Ale to była burza! Kilkadziesiąt interwencji podkarpackich strażaków

W samym Rzeszowie po burzy strażacy otrzymali ok. 20 zgłoszeń. Na zdjęciu parking przed hipermarketem E.Leclerc. (Fot. Czytelnik)

Chociaż na zegarze nie wybiła jeszcze godz. 12, to zrobiło się ciemno, jak w nocy. Nad Rzeszowem przeszła ogromna burza. Lało tak, że nie było nic widać. Waliły pioruny, a w niektórych miejscach pojawił się nawet grad. Gwałtowne ulewy spowodowały blisko 50 interwencji strażaków w województwie podkarpackim.

Na filmie, wysłanym nam przez Czytelnika Mariusza widać, jak parking marketu przy ul. Rejtana w Rzeszowie zamienił się w małe jeziorko. To efekt gwałtownej ulewy, która przeszła przez Rzeszów. Sprawiła, że strażacy mieli pełne ręce roboty.

– Na ten moment mieliśmy 20 zgłoszeń – przekazał nam ok. godz. 13 oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. – Głównie to powalone konary i drzewa, zalane posesje i ulice m.in. skrzyżowanie ul. Leszka Czarnego z ul. Litewską – wymienia.

Skutki oberwania chmury nad Rzeszowem

Interwencje strażaków nie tylko w Rzeszowie

Skutki burz i gwałtownych deszczów odczuli też i inni mieszkańcy Podkarpacia.

– Blisko 50 razy wyjeżdżali do tej pory podkarpaccy strażacy do usuwania skutków burzy, które przetoczyły się nad naszym regionem – informuje bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

W większości działania strażaków polegały na wypompowywaniu wody z piwnic zalanych posesji, udrażnianiu przepustów drogowych.

– Strażacy usuwali także połamane gałęzie, konary i drzewa leżące na jezdniach, ulicach i posesjach. W jednym przypadku pomagaliśmy zabezpieczyć uszkodzony dach na domu mieszkalnym w powiecie łańcuckim – wymienia Marcin Betleja.

Najwięcej interwencji strażacy mieli w powiatach: rzeszowskim, łańcuckim, ropczycko-sędziszowskim i dębickim. Nikomu nic się nie stało. Nikt nie został ranny.

Po południu liczba interwencji w regionie wzrosła do ponad 80, połowa z nich dotyczyła Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Nad Rzeszowem przeszła dziś potężna burza. (Fot. Piotr Gancarz)

Jest burza, nie wychodźmy z domu!

Bryg. Marcin Betleja apeluje, aby podczas burz i nawałnic nie wychodzić z domów.

– Tam jesteśmy najbezpieczniejsi. Pozamykajmy drzwi, okna. Z balkonów czy tarasów pousuwajmy przedmioty, które zdmuchnięte silnym podmuchem wiatru, mogłyby zrobić komuś krzywdę. Pamiętajmy o tym, aby nie parkować samochodów pod drzewami i reklamami wielkopowierzchniowymi – radzi bryg. Marcin Betleja.

Efekty burzy na parkingu jednego z rzeszowskich hipermarketów. (Fot. Czytelnik)

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin