Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 kwietnia 2024

Bilet w autobusach MPK Rzeszów będzie ważny przez godzinę

Nowy, 60-minutowy bilet, będzie obowiązywał w miejskich autobusach od czerwca 2023 r. (Fot. Grzegorz Bukala / UM Rzeszów)

Od czerwca w autobusach komunikacji miejskiej w Rzeszowie zacznie obowiązywać nowy bilet jednorazowy. Po skasowaniu dla przesiadających się osób będzie ważny przez godzinę, a nie jak dotychczas, przez 40 minut. 

– To odpowiedź na sygnały, które zgłaszali nam mieszkańcy. Sporo osób dojeżdżających do centrum z jakichś odleglejszych terenów apelowało, żeby wydłużyć ten czas, ponieważ zdarza się, że te 40 minut nie wystarcza na przesiadkę – mówił nam kilka dni temu Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

PRZECZYTAJ TEŻ: Kontrolerzy wlepią Ci mandat za zepsuty biletomat w autobusie!

Bilet jednorazowy można w Rzeszowie wykorzystać na dwa sposoby. Po skasowaniu, jednym autobusem można na nim przejechać nawet całą trasę, nie patrząc na czas przejazdu. Natomiast jeśli korzystamy z przesiadek, trzeba zmieścić się w wyznaczonym czasie. Dzisiaj jest to 40 minut. Od czerwca, dzięki podjętej na wtorkowej sesji decyzji rzeszowskich radnych, będzie to godzina.

– Ceny biletu pozostają bez zmiany i wynoszą: 5 zł za bilet normalny, 2,50 zł za ulgowy ustawowy i 3 zł za ulgowy samorządowy. Na mocy innej uchwały uczniowie rzeszowskich szkół korzystają jednak z komunikacji miejskiej bez opłat – słyszymy w ratuszu.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin