Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 1 marca 2024

Brali kasę i wiali. Dwaj budowlańcy z Rzeszowa oskarżeni

Mężczyźni pobierali zaliczki na prace remontowe, których nigdy nie realizowali. (Fot. pixabay)

Mieli zrobić remont, zawierali umowę, brali zaliczkę i rozpływali się w powietrzu. W ten sposób, według prokuratury, mieli działać 55-letni Leszek K. i 27-letni Jakub K. Obaj mieszkańcy Rzeszowa usłyszeli zarzut popełnienia blisko 30 przestępstw. 

Mężczyźni mieli oszukać 30 osób na ponad 1 milion 300 tys. zł od marca 2019 aż do czerwca 2020 roku.

– Oskarżeni wprowadzali w błąd strony transakcji, co do zamiaru wywiązania się z warunków umów o wykonanie kompleksowych robót budowlanych, dotyczących inwestycji na terenie miejscowości Krasne – informuje prok. Krzysztof Ciechanowski z Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Przy zawieraniu umów na roboty budowlane, mężczyźni pobierali zaliczki od 14 tysięcy do 150 tysięcy złotych. Jak dodaje prokurator, mężczyźni z oszustw uczynili sobie małe źródło dochodu.

– Obydwaj posiadali pełną wiedzę o stanie niewypłacalności podmiotu na rzecz którego działali, co skutkowało zarówno brakiem realizacji inwestycji, jak i zwrotu pobranej zaliczki – wyjaśnia prokurator Krzysztof Ciechanowski.

Prokuratura Rejonowa w Ropczycach 24 maja 2023 roku skierowała akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Rzeszowie. Jednak podejrzani nie przyznali się do zarzucanych im czynów i skorzystali z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Za zarzucane przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do 15 lat.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin