REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 lipca 2024

Dwa miesiące aresztu i policyjny dozór za posiadanie narkotyków

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie znacznej ich ilości, grozi nawet do lat 10 pozbawienia wolności. (Fot. KMP)

Kryminalni z rzeszowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o posiadanie narkotyków. Przy 39-latku policjanci ujawnili substancje zabronione. Większą ilość znaleźli w jego mieszkaniu. Mężczyzna najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie tymczasowym. Jego 23-letni znajomy, został objęty policyjnym dozorem połączonym z zakazem opuszczania kraju.

Policjanci wydziału kryminalnego uzyskali informację o mężczyźnie, który może posiadać znaczne ilości substancji niedozwolonych. We wtorek po południu, udali się na jedno z rzeszowskich osiedli. W rejonie placówki pocztowej zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi jakim dysponowali.

W pewnym momencie mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać, a po chwili schował się za róg budynku. Policjanci poszli za nim. W miejscu, gdzie wcześniej stał, znaleźli foliowe zawiniątko z zawartością skrystalizowanej substancji. Policjanci podeszli do niego i na pytanie o ewentualne posiadanie środków niedozwolonych, 39-letni mieszkaniec Rzeszowa przyznał, że na ich widok odrzucił na chodnik narkotyki, które były jego własnością. Jednocześnie zaprzeczał, że jest w posiadaniu innych substancji zabronionych.

Kryminalni nie dali mu wiary. W miejscu jego zamieszkania znaleźli mefedron o łącznej wadze blisko 33 gramów oraz ponad 94 gramy suszu roślinnego.

W trakcie wykonywanych czynności w mieszkaniu 39-latka przebywał jego znajomy, 23-letni obywatel Ukrainy. On również miał przy sobie niewielką ilość suszu roślinnego. Funkcjonariusze sprawdzili także jego miejsce zamieszkania, gdzie znaleźli kolejną, niewielką porcję mefedronu.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy, a następnie osadzeni w policyjnym areszcie. Policjanci przebadali zabezpieczone substancje. Użyty tester narkotykowy potwierdził, że jest to mefedron i marihuana.

Zebraniem materiału dowodowego w tej sprawie zajęli się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego rzeszowskiej komendy. Akta sprawy przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, która wszczęła w sprawie śledztwo. 39-letni mieszkaniec Rzeszowa usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Decyzją prokuratora, mężczyzna został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Rzeszowie, który zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres dwóch miesięcy. 23-latek usłyszał zarzut posiadania niewielkiej ilości niedozwolonych substancji. Obywatel Ukrainy został objęty policyjnym dozorem połączonym z zakazem opuszczania kraju.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie znacznej ich ilości, grozi nawet do lat 10 pozbawienia wolności.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin