REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 18 lipca 2024

Oskarżona o mobbing kierowniczka wróciła na stanowisko w Radio Rzeszów

Siedziba radia Rzeszów przy ul. 3 Maja
15 stycznia dziennikarze Polskiego Radia Rzeszów, dowiedzieli się, że likwidator przywrócił na stanowisko szefowej działu publicystyki Elżbietę Lewicką. (Fot. Wit Hadło)

Dziennikarze Radia Rzeszów napisali list do likwidator. Protestują przeciwko ponownemu powołaniu na stanowisko szefa działu publicystyki Elżbiety Lewickiej. – Wszyscy moi koledzy podpisali ten list. To dla mnie bardzo ważne, bo to oznacza, że to o co walczę od 8 lat ma sens – mówi Alina Pochwat-Cicha, która oskarżyła Lewicką o mobbing.

15 stycznia dziennikarze Polskiego Radia Rzeszów, dowiedzieli się, że likwidator przywrócił na stanowisko szefowej działu publicystyki Elżbietę Lewicką. Lewicka została oskarżona o mobbing przez dziennikarkę Alinę Pochwat-Cichą, która zarzucała jej m.in. odsuwanie od prowadzenia audycji, zastraszanie czy wyzwiska, co ostatecznie doprowadziło ją do załamania nerwowego i utraty głosu.

Kierowniczka w rozmowie z Super Nowościami wszystkiemu zaprzeczyła. Twierdziła, że obie – wraz z Aliną są „narzędziami w rękach osób, które chcą usunąć prezesa ze stanowiska”. Dodała też, że to, o co ją oskarża Pochwat-Cicha, nie nosi znamion mobbingu.

Mobbingu w Radiu Rzeszów nie było?

W maju ubiegłego roku, nominowany przez PiS, ówczesny prezes radia Przemysław Tejkowski powołał komisję antymobbingową. Miała przesłuchać świadków i ustalić czy w dziale publicystyki rzeczywiście dochodziło do mobbingu. Niestety świadkowie dowiadując się, że w komisji będzie ich przesłuchiwać sama oskarżona o mobbing kierowniczka, odmawiali składania zeznań. Ostatecznie komisja antymobbingowa uznała, że do nękania Pochwat-Cichej nie doszło, bo… nie potwierdzają tego zeznania świadków.

Tejkowskiego ze stanowiska odwołano w styczniu i chociaż fizycznie już go nie ma w redakcji, to jego „duch” krąży po korytarzach rozgłośni . Na antenie słychać nagrane przez niego jingle, a radiem wciąż rządzi powołana przez niego „trójca” – dyrektor, księgowa i kadrowa.

W związku z tym – kierująca radiem dyrektor programowa Edyta Kluk-Wisz napisała pismo do likwidatora. Domagała się przywrócenia Elżbiety Lewickiej na stanowisko szefowej działu publicystyki. – Argumentowała, że nie ma kto przygotowywać grafiku. To wyjątkowo bzdurne tłumaczenie, bo mógł to robić ktokolwiek. Pewnie też uznała, ze skoro komisja nie stwierdziła mobbingu, to Lewicka jest niewinna. To skandal – mówią nam anonimowo dziennikarze Radia Rzeszów.

Łby odrastają jak Hydrze

Wobec tego dziennikarze napisali list do likwidatora, w którym domagają się cofnięcia tej decyzji.

– To dla mnie bardzo ważne, że wszyscy koledzy stanęli po mojej stronie. Podpisał się pod tym solidarnie cały dział publicystyki, co jasno pokazuje, że popierają moje dotychczasowe działania i do mobbingu dochodziło – wyjaśnia Alina Pochwat-Cicha.

Jak mówi – od 8 lat walczy o przywrócenie normalności i rzetelności w Radiu Rzeszów.

– Ale niestety te łby odrastają jak mitologicznej Hydrze i ci co najbardziej wspierali pisowską władzę wracają na stanowiska. Likwidator chyba nie ma w ogóle pojęcia o tym co tu się dzieje – dodaje dziennikarka.

Co ciekawe, pod koniec ubiegłego roku dyrektorka Edyta Kluk-Wisz, wraz z zatrudnionymi przez byłego prezesa pracownikami, założyła Związek Zawodowy Pracowników Radia Zamkowa 3.

– Ma nadzieję, że dzięki temu nie będzie można jej zwolnić z radia. Oj grubo się myli. Zasługi dla upadku naszej stacji ma wyjątkowe. Jeśli trzeba to opowiemy o wszystkim – mówią dziennikarze.

This poll is no longer accepting votes

W jaki sposób dostajesz się do pracy?

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin