REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Linia 5 MPK wraca na trasę do Matysówki

Autobus linii nr 5 na osiedle Matysówka w Rzeszowie.
Przeciwko likwidacji „piątki” zaprotestowało 250 osób z osiedla Matysówka. (Fot. Wit Hadło)

Od początku czerwca mieszkańcy Matysówki znów będą jeździć autobusami komunikacji miejskiej linii nr 5. Została ona wykreślona w rozkładzie jazdy MPK jeszcze w grudniu ub. roku. Powodem takiej decyzji było to, że „piątka” na na odcinku od ul. Trembeckiego do ul. Powstańców Warszawy pokrywała się z inną linią, nr 12.

Z tym jednak nie zgadzali się mieszkańcy osiedla Matysówka. Narzekali, bo wycięcie linii nr 5 pozbawiło ich bezpośredniego dojazdu autobusami miejskimi do przychodni na ul. Hetmańskiej, jak też do hali targowej i do zakładów pracy. Przeciwko likwidacji „piątki” zaprotestowało 250 osób. Prowadzono negocjacje z urzędnikami miejskimi, ale nie przynosiły efektów.

PRZECZYTAJ TEŻ: Bilet w autobusach MPK Rzeszów będzie ważny przez godzinę

Były plany, żeby linia nr 5 wróciła od 8 maja, ale tego terminu nie dotrzymano. Podjęto jednak decyzję, że już za tydzień kursy zostaną przywrócone. W rozkładzie jazdy rzeszowskiego ZTM-u od pierwszego dnia czerwca „piątka” pojedzie (w dni robocze) trasą: Trembeckiego, Siemieńskiego, Batorego, Targową, Szopena, Hetmańską, Powstańców Warszawy, Sikorskiego, Kiepury i do Matysówki.

– Na sugestię mieszkańców Matysówki od 1 czerwca znów będzie jeździł autobus MPK linii nr 5 – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie. – W zamian wycofana zostanie inna linia nr 48. Mieszkańcy wybrali „piątkę”, bo im pasuje, żeby dojechać m.in. do ul. Hetmańskiej, gdzie jest przychodnia.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin