Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 17 maja 2024

Nad Wisłokiem powstanie ogród deszczowy

Projekt ogrodu deszczowego w Rzeszowie
W ogrodzie deszczowym, który ma powstać nad Wisłokiem, pojawią się zwierzęta z wikliny. (Fot. Urząd Miasta Rzeszowa)

Kolejna ekologiczna inwestycja w Rzeszowie. W pobliżu Lisiej Góry powstanie ogród deszczowy. Ma nie tylko cieszyć oko spacerowiczów, ale też wspomóc osuszanie miejsc w pobliżu ścieżek pieszych i rowerowych, w których po ulewnych deszczach zbiera się woda.

Ogród deszczowy zaprojektowali pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie. W charakteryzującym się bardzo dobrą przepuszczalnością podłożu zostanie zasadzonych ok. 1700 roślin, które dobrze sobie radzą na podmokłych terenach. Są też odporne na zalewanie podczas ulewnych deszczy, jak i długie okresy suszy.

PRZECZYTAJ TEŻ: 15-minutowe getta? W rzeszowskim ratuszu łapią się za głowę

Jak informują rzeszowscy urzędnicy będą to drzewa takie jak np. olsza czarna „Lanciniata”, krzewy – wierzba purpurowa „Nana”, a także byliny, wśród których znajdą się m.in. liliowiec ogrodowy „Stella d’oro”, rozchodnik okazały „Matrona”, rudbekia błyskotliwa „Goldstrum”, kosaciec syberyjski, knieć błotna i skrzyp zimowy „Robustum”.

Żywa altana i zwierzęta z wikliny

Ogród deszczowy powstanie obok popularnych wśród rzeszowian terenów rekreacyjnych nad Wisłokiem, nieopodal Lisiej Góry. Oprócz roślin pojawią się tu elementy małej architektury i żywa altana z sadzonek wierzby, w której będzie można odpocząć.

– Dodatkową atrakcją będą imitujące zwierzęta figury z wikliny, a w bliskim otoczeniu istniejącej łąki kwietnej pojawią się domki dla owadów – zapowiada Artur Gernand z Urzędu Miasta Rzeszowa.

Miasto już szuka firmy, która zrealizuje ogród deszczowy w Rzeszowie. Powinniśmy ją poznać w kwietniu. Na wykonanie ogrodu wykonawca będzie miał trzy miesiące.

Ogród deszczowy w Rzeszowie powinien być gotowy w na wakacjach. (Fot. Urząd Miasta Rzeszowa)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin