Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 19 kwietnia 2024

Ogromny samolot krążył nad Rzeszowem. Mieszkańcy zaniepokojeni

Trasa samolotu krążącego nad Rzeszowem na aplikacji Flightradar.
Obserwując lot na Flightradar24.com, widać było, że samolot krążył w koło, po tej samej trasie nad Rzeszowem, Tyczynem, Kielnarową i Chmielnikiem.

Przed godz. 14 od jednej z naszych Czytelniczek dostaliśmy telefon dotyczący bardzo nisko latającego nad Rzeszowem, ogromnego samolotu. Maszyna – jak ustaliliśmy transportowy Boeing 747 – krążyła w kółko, przelatując m. in. nad Lisią Górą i kompleksem Pratt & Whitney. 

– Lata bardzo nisko. Nie wiemy co się dzieje – poinformowała zaniepokojona rzeszowianka.

Wielu mieszkańców widziało, że samolot latał na niewielkiej wysokości i był bardzo wyraźnie widoczny. Obserwując lot na Flightradar24.com, widać było, że samolot krążył w koło, po tej samej trasie nad Rzeszowem, Tyczynem, Kielnarową i Chmielnikiem. Powodował też ogromny hałas.

Maszynę widziało wielu mieszkańców Rzeszowa. Samolot można było również zauważyć z okien naszej redakcji. Pojawiły się informacje, że samolot może być uszkodzony i zanim będzie awaryjnie lądował w Jasionce spala zbędne paliwo. Jego zachowanie niepokoiło.

Dzięki portalowi Flightradar ustaliliśmy, że samolot należy do amerykańskich linii transportowych Western Global Airlines. Okazało się, że o godzinie 12.55 wystartował on z lotniska w Jasionce. Po wykonaniu kilku kółek, na wysokości ok. półtora kilometra, co trwało kilkadziesiąt minut, samolot oddalił się on w kierunku północno-zachodnim, w którym nadal leci.

Skontaktowaliśmy się rzecznikiem prasowym Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Nie udzielił on nam jednak żadnych informacji nt. powodu tak niskiego, powtarzającego się przelotu. Potwierdził jednakże, że samolot nie uległ jakiejkolwiek awarii.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin