REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 24 czerwca 2024

Osoby niepełnosprawne w Rzeszowie znowu będą mieć rzeczniczkę

Rzeszowski ratusz, siedziba prezydenta i Rady Miasta Rzeszowa
Ratusz w Rzeszowie. (Fot. archiwum)

– Rozstrzygnęliśmy konkurs na stanowisko rzeczniczki osób z niepełnosprawnościami koordynatorki dostępności w Wydziale Polityki Społecznej Urzędu Miasta Rzeszowa – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Poszukiwania rzeczniczki osób niepełnosprawnych trochę urzędnikom zajęły. W grudniu konkurs na to stanowisko wygrała Małgorzata Szemberska, zamieszkała w Rzeszowie. I to do niej mogą zgłaszać się osoby z niepełnosprawnościami z każdym swoim problemem.

– Jej zdaniem jest reprezentowanie środowiska osób z niepełnosprawnościami i dbanie o ich interesy – precyzuje Artur Gernand.

Rzeczniczka ma zająć się m.in. likwidacją barier w przestrzeni miejskiej. Do niej postulaty mogą kierować stowarzyszenia i organizacje działające na rzecz osób niepełnosprawnych oraz je zrzeszające.

– Cieszymy się, że udało się wyłonić taką osobę, bo była pewna przerwa związana z tym stanowiskiem – przyznaje Artur Gernand.

Poprzednio pełniąca tę funkcję Natalia Hul zrezygnowała końcem 2022 roku.

– Postanowiła w inny sposób poprowadzić swoją karierę – tłumaczy przedstawiciel kancelarii prezydenta. 

Jednak nie było tak, że w tym czasie osoby z niepełnosprawnościami nie miały się do kogo zwrócić.

– Funkcje rzecznika pełnił dyrektor Wydziału Polityki Społecznej. On koordynował te wszystkie działania – dodał Artur Gernand. 

Na razie Małgorzata Szemberska wygrała urzędniczy konkurs. Pracę ma zacząć, jak tylko dopełni formalności. 

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin