REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 24 czerwca 2024

Półmaraton na ulicach Rzeszowa już w niedzielę. Będą utrudnienia

W niedzielę półmaraton na ulicach Rzeszowa
Półmaraton Rzeszowski na stałe wpisał się w kalendarz imprez biegowych w mieście. (Fot. Wit Hadło)

Ponad 1700 osób wystartuje w niedzielę w 16. PKO Półmaratonie Rzeszowskim. Po raz pierwszy w biegu wezmą udział zawodnicy z niepełnosprawnościami.

Bieg tradycyjnie rozpocznie się spod Millenium Hall przy ul. Kopisto. Na liczącą ponad 21 kilometrów trasę zawodnicy wystartują o godz. 9. Którędy pobiegną? Trasę opisuje Mirosław Wierzbicki ze stowarzyszenia Rzeszów Biega, które jest organizatorem półmaratonu.

– Po starcie pobiegniemy przez most Zamkowy, skręcimy w ul. Kilara, później biegniemy Szopena, Targową, Piłsudskiego, Grunwaldzką, Jana III Sobieskiego, Mickiewicza. Przebiegając przez Rynek, skręcimy w Słowackiego, później znów wbiegamy na Szopena, żeby wbiec na Hetmańską. Skierujemy się na ścieżkę przy Wisłoku i pobiegniemy nią aż do mostu Lwowskiego. Tam zmienimy stronę rzeki i dobiegniemy już z powrotem na al. Kopisto, do Millenium Hall.

W tym roku zawodnicy pobiegną przez Rzeszów m.in. ulicami Targową, Piłsudskiego, Szopena i Hetmańską. (Fot. Urząd Miasta Rzeszowa)

W rzeszowskim półmaratonie pobiegną niepełnosprawni

Na starcie 16. edycji Półmaratonu Rzeszowskiego stanie w tym roku ponad 1700 osób. Nowością będzie sekcja frame runningowa dla osób z niepełnosprawnościami.

– To konkurencja paraatletyczna polegająca na bieganiu z ramą. To urządzenie osadzone na kołach ze specjalną podpórką, dzięki któremu osoby, mające na co dzień problemy z poruszaniem się, mogą biegać – wyjaśnia Elżbieta Chmiel, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Szóstka”. – To będzie pierwszy bieg rzeszowskich frame runnerów na tak dużym dystansie.

Tegoroczny półmaraton to także kolejna odsłona akcji „Biegnę dla…” organizowanej przez PKO, który jest sponsorem i partnerem biegów. W tym roku bank wspiera 10-letniego Gabrysia z zespołem Downa. Wystarczy przed startem w biurze zawodów wybrać specjalną przywieszkę i mieć ją w trakcie biegu. W zamian za zaangażowanie, fundacja banku przekaże pieniądze na wsparcie leczenia chłopca.

Biuro zawodów w Millenium Hall w niedzielę czynne będzie od godz. 7, a dzień wcześniej w godz. 15 – 18. Choć zapisy internetowe na tegoroczny półmaraton już się zakończyły, można tu zapytać o wolne pakiety startowe.

Dodatkowe informacje na stronie Rzeszów Biega.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin