Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 3 marca 2024

Rzeszowski chirurg potrącił studenta. Nie chciał stawić się w więzieniu, został zatrzymany

Rzeszowski chirurg Krzysztof P. oskarżony o potrącenie studenta przed sądem
Krzysztof P. nie dość, że nie przyznał się do winy, to jeszcze nie zamierzał odbyć kary. Został w czwartek złapany przez kryminalnych (zdjęcie z rozprawy z czerwca 2018 r.). Na zdjęciu z obrońcą Jerzym Borczem. (Fot. Wit Hadło)

Rzeszowski chirurg Krzysztof P. miał w czerwcu stawić się w więzieniu, aby odbyć karę za potrącanie samochodem studenta. Mężczyzna w momencie wypadku był pod wpływem alkoholu. W czwartek zatrzymali go kryminalni. – Na pewno trafi do zakładu karnego – zapewnia Ewelina Wrona z KWP w Rzeszowie.

– Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie w czwartek wieczorem na ul. ks. Jałowego zatrzymali 54-letniego mieszańca Rzeszowa. Sąd Rejonowy w Rzeszowie wydał list gończy, ponieważ mężczyzna ma do odbycia karę czterech lat pozbawienia wolności w związku ze spowodowaniem wypadku, będąc pod działaniem alkoholu – poinformowała Ewelina Wrona z KWP w Rzeszowie.

Lekarz z Rzeszowa potrącił studenta

Choć policjantka nie podaje personaliów zatrzymanego, wiemy że chodzi o Krzysztofa P., znanego rzeszowskiego chirurga. To za nim 6 czerwca 2023 roku sąd wydał list gończy. Było to po tym, jak nie pojawił się w zakładzie karnym, aby odbyć zasądzoną karę. Upubliczniono także jego zdjęcie.

Przypomnijmy, że Krzysztof P. został skazany na cztery lata za potrącenie na ul. Krzyżanowskiego w Rzeszowie, w 2019 roku, wówczas 22-letniego studenta, pochodzącego z Jarosławia. Chłopak przez ten wypadek ma uszkodzony kręgosłup. Jest sparaliżowany i porusza się na wózku.

Według biegłych skazany pędził po mieście nawet 80 km/h. We krwi miał zaś 0,7 promila alkoholu.

Krzysztof P. nie przyznał się winy

Rzeszowski chirurg nigdy nie przyznał się do winy. Groziło mu nawet dwanaście lat więzienia, skończyło się na czterech. Oprócz tego Sąd Rejonowy w Rzeszowie orzekł mu grzywnę w wysokości 8000 zł oraz 200 tys. zł nawiązki dla poszkodowanego. Natomiast 5000 zł ma on wpłacić na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Penitencjarnej.

W styczniu 2023 roku sąd II instancji wydał wyrok, podtrzymujący decyzję sądu I instancji. Wyrok stał się więc prawomocny, a Krzysztof P. musiał stawić się w więzieniu. Tego jednak nie zrobił. W czwartek został jednak zatrzymany przez kryminalnych.

– Teraz na pewno trafi do zakładu karnego – zapewnia Ewelina Wrona z KWP w Rzeszowie.

_____

ZOBACZ TEŻ: Pijany policjant za kierownicą. Chciał przejechać z Leska pod Krosno

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin