Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 25 maja 2024

Strzelanina w Lesku. Mogło pójść o dziewczynę.

Ręka trzyma pistolet. Strzelanina w Lesku. Został ostrzelany z innego auta.
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. pixabay)

Samochód którym jechała trójka młodych ludzi został ostrzelany z innego auta. Kierowca próbował uciekać, jednak zamaskowani mężczyźni otoczyli samochód, wybili szybę i zaatakowali go nożem. Policja mówi, że mogło pójść o dziewczynę.

Tekst przeczytasz w 3 minuty

Do tych dramatycznych wydarzeń doszło w Lesku, w czwartek 5 października, przed godz. 17. Samochód osobowy marki BMW, którym jechało troje młodych ludzi, w pobliżu leskiego ronda został ostrzelany z broni pneumatycznej, z jadącego z naprzeciwka osobowego mercedesa.

Kierowca zaatakowanego pojazdu próbował uciekać. Był jednak ścigany przez drugi samochód. Po przejechaniu kilku kilometrów został zatrzymany.

– Jadący mercedesem zamaskowani mężczyźni wybili szybę kierowcy BMW i zaatakowali go nożem. Zadali mu kilka ciosów, po czym odjechali w stronę Sanoka – informuje asp. sztab. Katarzyna Fechner, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lesku.

Szukali ich cała noc

Lescy policjanci wraz z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie, sprawców ujęli po paru godzinach. Udało się ich ująć w wyniku czynności operacyjnych. Wszyscy są mieszkańcami Sanoka. Trzech z nich – 21, 27 i 29-latek jechali mercedesem i brali udział w ataku. Czwarty – 28-latek, udzielał w nocy schronienia jednemu z napastników. Podczas przeszukania policjanci znaleźli u niego w domu znaczne ilości środków odurzających.

Zaatakowany 21-letni mieszkaniec powiatu leskiego trafił do szpitala w Sanoku. Mimo groźnie wyglądającego zdarzenia, miał dużo szczęścia. – Skończyło się na niewielkim uszczerbku na zdrowiu, nie zagrażającym jego życiu – mówi st. asp. Fechner.

Poszło o dziewczynę?

Mężczyźni, którzy zaatakowali kierowcę BMW byli już wcześniej znani policji.

Ale dotychczas były to drobne wykroczenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że możliwym powodem całego zajścia były utarczki o dziewczynę. – Jak na Lesko było to zdarzenie niecodzienne. Dla nas najważniejsze było to, by zatrzymać sprawców i postawić przed sądem – dodaje rzeczniczka.

W piątek 6 października wszyscy zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty. Dwóm z nich, za atak na 21-latka i narażenie go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz spowodowanie uszczerbku na zdrowiu, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Dwaj pozostali również usłyszeli zarzuty, m.in. posiadania znacznych ilości środków odurzających.

Wkrótce na supernowosci24.pl dalsze szczegóły

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin