Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 17 kwietnia 2024

Studenci z Politechniki Rzeszowskiej ścigali się w Czechach. Ich bolid wygrał zawody

Boild z Politechniki Rzeszowskiej daje radę. Kałuże i deszcze mu nie straszne. (Fot. archiwum PRz)

Kolejna międzynarodowa impreza i kolejny sukces studentów z Rzeszowa. Tym razem zespół PR Racing, dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu wywalczył sobie zwycięstwo w zawodach Formuła Student w Czechach.

– Wspaniała ekipa licząca ponad 160 oddanych osób pracowała nad tym osiągnięciem. Nieustający trud, godziny spędzone na warsztacie, wspólne spotkania, zarwane noce, wyrzeczenia… To wszystko włożyliśmy, aby sięgnąć po nasze marzenia – cieszą się studenci Politechniki Rzeszowskiej.

Najszybszy bolid w wyścigu głównym

W pierwszej połowie sierpnia zespół wyścigowy z Politechniki Rzeszowskiej brał udział w zawodach rywalizując z uczelniami z całego świata. Zawody polegały na udziale w trzech konkurencjach statycznych oraz czterech dynamicznych.

–  Po raz pierwszy w historii zespołu PRz Racing zakwalifikowaliśmy się do finałów Engineering design. Po prezentacji swoich rozwiązań użytych w bolidzie zespół zajął 4 miejsce wśród projektów inżynierskich z całego świata – informują studenci. – W wyścigu głównym był nie do pokonania. Bezawaryjna konstrukcja ukończyła wyścig ze znakomitym czasem co pozwoliło na zdobycie 1 miejsca w tej konkurencji – dodają.

Wygrana studentów Politechniki Rzeszowskiej to nie tylko satysfakcja, ale i 500 euro. (Fot. archiwum PRz)

PRz Racing na szczycie

Co więcej, całotygodniowa praca zespołu i solidne wyniki w poszczególnych konkurencjach przełożyły się na 1 miejsce w klasyfikacji generalnej bolidów spalinowych. Tym zespół PRz Racing zapewnił sobie samym zwycięstwo w oficjalnych zawodach Formuła Student.

Jak podkreślają studenci z Rzeszowa, to druga w historii wygrana zespołu z Polski na oficjalnych zawodach Formuła Student.

– Przed nami tylko raz udało się zwyciężyć zespołowi z Wrocławia. Cieszymy się że możemy zapisać się na kartach historii i tak jak wspominaliśmy podczas prezentacji bolidu, ten sezon jest przełomowy i historyczny z najbardziej dopracowaną konstrukcją spalinową – cieszą się.

Zawody „Formula Student Czech Republic” odbyły na torze Autodrom Most. W zawodach brało udział 15 zespołów z bolidami spalinowymi i hybrydowymi oraz 36 zespołów z bolidami elektrycznymi. Wystąpiły zespoły z całego świata, nawet z Tajwanu czy Kanady. Na tym nie koniec. W sobotę studenci wyjechali do Chorwacji, aby wziąć udział w kolejnych zawodach. Czy znowu okażą się najlepsi? Trzymamy kciuki”.

Bolid studentów z Rzeszowa mknie po wygraną. (Fot. archiwum PRz)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin