Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

W sobotę w Rzeszowie „Płomień Solidarności” z Ukrainą

To jest też nasza wojna – manifestacja na rzeszowskim rynku

– 24 lutego mijają dwa lata od bestialskiej agresji rosyjskiego reżimu na nasze siostry i braci z Ukrainy. Mijają dwa lata ich bohaterskiej postawy, nieustępliwej walki w obronie domu i ojczyzny – przypomina Maciej Staszewski, organizator wydarzenia „Płomień Solidarności”. 

Akcja rozpocznie się w sobotę tuż po świcie.

– O godz. 4 rano rozpalimy na Żwirowni i na całym świecie ogniska solidarności. Na nasz sygnał, w wielu miastach na świecie w tym samym czasie, zapłoną ogniska przy których zbiorą się przyjaciele Ukrainy – relacjonuje Maciej Staszewski.

– Pokażemy że nasze siostry i bracia nie są sami, połączymy się ze sobą korzystając z dobrodziejstw technologicznych i wyślemy na żywo nas obraz do całej Ukrainy – dodaje. 

Na tym jednak nie koniec, upamiętnienia dnia, który zszokował cały świat. O godz. 12:30 w Zespole Szkół Gospodarczych im. M.S. Ligęzy, przy ul. Spytka Ligęzy 12 (obok Mostu Narutowicza), odbędzie się pokaz filmów z Ukrainy, słuchowisko „Спільнота czyli Wspólnota”, o którym opowiedzą członkinie Berehyni. Następnie organizacja Heart to Heart World Foundation poprowadzi  kreatywne warsztaty integracyjne.

Performance i manifestacja na Rynku 

O godz. 17:30 odbędzie się Łańcuch Solidarności.

– Na rzeszowskich bulwarach w okolicach sceny przygotujemy otwarty i wspólny pokazie światła i ludzi! Stworzymy wielki wspólny ludzki łańcuch jedności i wspólnoty – zachęca Mniej Staniszewski. 

O godz. 19 na rzeszowskim Rynku odbędzie Manifestacja Solidarności. Na zakończenie  akcji odbędzie się koncert zespołu Berehyni.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin