Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 1 marca 2024

Zmiany na skrzyżowaniu przy ZUS. Dwa pasy z Targowej na wprost

Jadąc z ul. Targowej w Rzeszowie na wprost, w kierunku ZUS i Żółkiewskiego, można już korzystać z dwóch pasów. (Fot. Urząd Miasta Rzeszowa)

Dwie zmiany wprowadziło miasto na skrzyżowaniu obok siedziby ZUS w Rzeszowie. Najnowsza dotyczy kierowców jadących ulicą Targową. Żeby przejechać krzyżówkę na wprost można skorzystać już z dwóch pasów – prawego i środkowego.

Zmiany konieczne były z powodu otwarcia wiaduktu nad ul. Żółkiewskiego. Dzięki nowej trasie zmniejszył się ruch na ul. Marszałkowskiej i wiadukcie Tarnobrzeskim, szybko jednak sama zapełniła się samochodami. Spowodowało to m.in. korki w rejonie skrzyżowania ulic Piłsudskiego, Głowackiego i Targowej.

– Najpierw musieliśmy udrożnić nowe rondo przy ZUS-ie. W tym celu wprowadziliśmy korektę świateł na skrzyżowaniu – powiedział nam Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Wcześniej kierowcy jadący od Głowackiego i Targowej równocześnie mieli lewoskręt i ich auta mijały się po łuku na środku skrzyżowania. Po zmianie, zielone światło mają wszyscy kierowcy jadący z tego samego kierunku, zarówno skręcający w lewo, jak i przecinający skrzyżowanie na wprost i skręcający w prawo.

– Tyle, że jak ruch odbywa się od strony Targowej, to Głowackiego stoi. W następnej fazie stoi Targowa, a od Głowackiego wszyscy jadą. Rondo dzięki temu szybciej pustoszeje i korki są zdecydowanie mniejsze. Dodatkowo skoordynowane to zostało z pracą sygnalizacji świetlnej przy szpitalu na ul. Szopena – wyjaśnia Artur Gernand.

Druga zmiana, którą wprowadzono na skrzyżowaniu tuż przed weekendem dotyczy kierowców jadących od ul. Targowej. Wcześniej, żeby pojechać na wprost, w kierunku ZUS i Żółkiewskiego, mogli to zrobić tylko środkowym pasem. Teraz można korzystać również z prawego pasa, który wcześniej był słabo wykorzystywany, bo i tak mało kto skręcał z Targowej w prawo.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin