Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 5 marca 2024

Smakuj, jedz, pomagaj! Mateusz dochód z food trucka przekaże na leczenie Elenki

Dwóch mężczyzn i burger z frytkami
Mamy świetnie burgery, stripsy oraz frytki i zapiekanki, dla osób, które nie jedzą mięsa – zaprasza Mateusz.

Jeśli lubisz burgery i zapiekanki, to możesz się przyłączyć do zbiórki pieniędzy na leczenie Elenki Iskry. Właściciel food trucka z Czudca, dochód z czterech dni sprzedaży przekaże na jej leczenie. – Dlaczego? Bo trzeba sobie pomagać – mówi Mateusz.

Sześciolatka choruje na pierwotną małopłytkowość immunologiczną – jej organizm sam się wyniszcza. Dziewczynka niemal cały czas przebywa w szpitalu. Elena jest zmęczona, dlatego rodzice zdecydowali, że podadzą jej nowy nierefundowany lek. Jego koszt to ponad 6 tys. złotych miesięcznie. To ogromna kwota, której nie nie dadzą rady sami uzbierać. Jest szansa, że jeżeli Elena przejdzie pozytywnie wszystkie badanie, to NFZ zacznie refundować jej ten lek. Teraz jeszcze się nie kwalifikuje, dlatego rodzice co miesiąc muszą znaleźć pieniądze na jego zakup.

Bo pomaganie jest proste

Szef kuchni z Mat`s Food z Czudca – Mateusz Chmiel, przyłączył się do zbiórki pieniędzy na leczenie Elenki Iskry. Na pomysł akcji wpadła żona Mateusza, która zna dziewczynkę z przedszkola.

– Bardzo ją lubiła. Przejęła się i powiedziała, że musimy jakoś pomóc tej rodzinie. To dobrzy ludzie, którzy robią wszystko by ich dzieci miały jak najlepiej – mówi Mateusz.

Większych powodów dla wytłumaczenia tej akcji nie ma. Dla niego to jest proste – jak ktoś potrzebuje pomocy, to trzeba pomóc. Plakaty o akcji rozwiesił w całym Czudcu, Frysztaku i Strzyżowie. Ale zaprasza do siebie również mieszkańców Rzeszowa.

– Daleko nie mają, dlatego mogą się przyłączyć do akcji. Mamy świetnie burgery, stripsy oraz frytki i zapiekanki dla osób, które nie jedzą mięsa. Food trucka zapakujemy po same brzegi i mam nadzieję, że wszystko się sprzeda – dodaje z uśmiechem.

Akcja w Mat`s Food będzie trwała w dniach: 22-23 oraz 29-30 grudnia. Food truck Mateusza będzie stał przy ul. Kościelnej 4 w Czudcu. Otwarty jest w godzinach od 11:00 do 20:00 oraz w sobotę od: 11:00 do 21:00 i w niedzielę od 15:00 do 21:00.

Budka z ulicznym jedzeniem
Food truck stoi w Czudcu, ale Mateusz zaprasza do siebie również mieszkańców Rzeszowa – nie mają daleko. (Fot. archiwum)

Odda też napiwki z food trucka

Mateusz zdecydował też na leczenie Elenki przekaże też wszystkie napiwki, które w ostatnich dniach zostawią mu klienci. To otwarta akcja, która już trwa. Na razie zebrał ponad 200 zł.

– Udostępniamy, rozgłaszamy i pomagamy! Dużo zdrowia dla małej, niech wraca jak najszybciej do zerówki. Wszystkie dzieci za nią tęsknią – dodaje Mateusz.

Jak pomóc Elence?

Pieniądze zbierane są przez Fundację Iskierka. Wpłat na leki dla Elenki można dokonywać na podane niżej konto:

Fundacja ISKIERKA

Warszawa 00-544, ul. Wilcza 28/8

ING Bank Śląski nr konta: 84 1050 0099 6781 1000 1000 1307

Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty: PL84 1050 0099 6781 1000 1000 1307 BIC (SWIFT): INGBPLPW

1,5% KRS 0000248546 – cel szczegółowy: „Darowizna Elena Iskra“

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin