REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 21 września 2023

Sukcesy ratowników medycznych z Podkarpacia

(Fot. Archiwum BPR w Sanoku)

W atmosferze zdrowej rywalizacji zespoły ratownictwa medycznego z całej Polski zmagały w  Regionalnych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym JURA 2023. Wśród nich były dwa zespoły ratowników z Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego i jeden z WSPR w Rzeszowie. 

BPR reprezentował zespół z Sanoka, który po raz trzeci brał udział w Mistrzostwach Polski i uplasował się na rewelacyjnym szóstym miejscu, zostawiając za sobą kilkadziesiąt drużyn.

Po raz pierwszy w rywalizacji uczestniczył drugi skład BPR, wystawiony przez ratowników z Ustrzyk Dolnych – ich zadaniem było zapoznanie się ze specyfiką Mistrzostw, a plan minimum to przynajmniej przedostatnie miejsce.

Tymczasem debiutanci nieoczekiwanie zaskoczyli wszystkich i wskoczyli na  siedemnastą  pozycję w ogólnym rankingu! Rzeszowscy ratownicy  uplasowali się na trzynastym miejscu.

Zespoły rywalizowały mierząc się z wymyślonymi przez organizatorów – SP ZOZ Regionalne Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu, realistycznymi „scenkami”, na których oprócz aktualnej wiedzy medycznej punktowana była komunikacja, szybkość decyzji, kompetencje miękkie i opanowanie w stresowych sytuacjach.

(Fot. Archiwum BPR w Sanoku)
(Fot. Archiwum BPR w Sanoku)
(Fot. Archiwum BPR w Sanoku)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Dzisiejsze wydanie gazety
Super Nowości do nabycia
w kioskach na Podkarpaciu

Okładka (jedynka) dziennika Super Nowości wydanie 20 - 21 września 2023

Reklama

@2008 – 2023 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin