REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 28 maja 2024

Sukcesy ratowników medycznych z Podkarpacia

(Fot. Archiwum BPR w Sanoku)

W atmosferze zdrowej rywalizacji zespoły ratownictwa medycznego z całej Polski zmagały w  Regionalnych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym JURA 2023. Wśród nich były dwa zespoły ratowników z Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego i jeden z WSPR w Rzeszowie. 

BPR reprezentował zespół z Sanoka, który po raz trzeci brał udział w Mistrzostwach Polski i uplasował się na rewelacyjnym szóstym miejscu, zostawiając za sobą kilkadziesiąt drużyn.

Po raz pierwszy w rywalizacji uczestniczył drugi skład BPR, wystawiony przez ratowników z Ustrzyk Dolnych – ich zadaniem było zapoznanie się ze specyfiką Mistrzostw, a plan minimum to przynajmniej przedostatnie miejsce.

Tymczasem debiutanci nieoczekiwanie zaskoczyli wszystkich i wskoczyli na  siedemnastą  pozycję w ogólnym rankingu! Rzeszowscy ratownicy  uplasowali się na trzynastym miejscu.

Zespoły rywalizowały mierząc się z wymyślonymi przez organizatorów – SP ZOZ Regionalne Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu, realistycznymi „scenkami”, na których oprócz aktualnej wiedzy medycznej punktowana była komunikacja, szybkość decyzji, kompetencje miękkie i opanowanie w stresowych sytuacjach.

(Fot. Archiwum BPR w Sanoku)
(Fot. Archiwum BPR w Sanoku)
(Fot. Archiwum BPR w Sanoku)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin