Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 24 maja 2024

Nie chcą kolejnych bloków socjalnych. „Kradną tu niemal codziennie”

Mariusz Mazur, przewodniczący Rady Osiedla Rzochów w Mielcu
– My nie sprzeciwiamy budowie kolejnych bloków w Mielcu. Niekoniecznie chcemy je jednak przy ul. Inwestorów – zastrzega Mariusz Mazur, przewodniczący Rady Osiedla Rzochów. (Fot. Paweł Galek)

Mieszkańcy mieleckiego osiedla Rzochów nie zgadzają się na budowę kolejnych bloków z mieszkaniami socjalnymi przy ul. Inwestorów. Mówią, że budynki, które już są, wystarczająco przysparzają im kłopotów. Nie chcą kolejnych. Miasto jednak nie chce ustąpić. Być może problem rozwiążą planowane konsultacje społeczne w tej sprawie.

Na uciążliwości związane z sąsiedztwem bloków socjalnych, które w ostatnich latach wybudowano przy ul. Inwestorów w Mielcu, mieszkańcy skarżą się od lat. Słyszymy, że ludzie mieszkający w tych lokalach śmiecą, hałasują, urządzają libacje alkoholowe i kradną.

Nie chcemy trzeciego bloku socjalnego przy ul. Inwestorów

Do tej pory miasto wybudowało tam dwa budynki wielorodzinne dla ludzi w trudnej sytuacji życiowej. Zagospodarowano też przyległy teren – powstały drogi, dojazdy oraz miejsca parkingowe. Obiekty są nowoczesne. Problem w tym, że mieszkający tam ludzie coraz bardziej dają w kość okolicznym mieszkańcom.

– Kradzieże zdarzają się niemal codziennie – mówił nam Mariusz Mazur, przewodniczący Rady Osiedla Rzochów. – Kradną owoce, warzywa. Jest to cały czas zgłaszane, policja interweniuje, ale bez efektów.

– Tymczasem słyszę o planach budowy kolejnego, trzeciego już bloku socjalnego. Nie zgadzamy się na to! Nie było żadnych konsultacji w tej sprawie, nie przeprowadzono z nami jakichkolwiek rozmów. Pod protestem w tej sprawie podpisało się 288 osób. Ludzie są tak zdeterminowani, że zapowiadają blokadę budowy. Nie dopuścimy do realizacji tej inwestycji, dopóki władze miasta nie zaczną z nami o tym rozmawiać. Nie może być tak, że dba się tylko o ul. Inwestorów, a resztę osiedla traktuje po macoszemu – złości się Mariusz Mazur.

Nie sprzeciwiamy się budowie kolejnych bloków w Mielcu

– Żeby była jasność, my nie sprzeciwiamy budowie kolejnych bloków w Mielcu. Niekoniecznie chcemy je jednak przy ul. Inwestorów – zastrzega przewodniczący. – W 2019 r. złożyliśmy w tej sprawie wniosek, na który miasto oczywiście nie odpowiedziało. Dlatego teraz poprosiliśmy o konsultacje społeczne, żeby mieszkańcy mogli bezpośrednio wypowiedzieć na temat tej inwestycji. Żeby również mogli usłyszeć, dlaczego akurat w tym miejscu miasto zaplanowało budowę kolejnych stu mieszkań socjalnych – dodaje.

Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski poinformował, że konsultacje społeczne w sprawie budowy mieszkań socjalnych na osiedlu Rzochów, odbędą się jeszcze w tym miesiącu.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin