REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 1 października 2023

Nie chcą kolejnych bloków socjalnych. „Kradną tu niemal codziennie”

Mariusz Mazur, przewodniczący Rady Osiedla Rzochów w Mielcu
– My nie sprzeciwiamy budowie kolejnych bloków w Mielcu. Niekoniecznie chcemy je jednak przy ul. Inwestorów – zastrzega Mariusz Mazur, przewodniczący Rady Osiedla Rzochów. (Fot. Paweł Galek)

Mieszkańcy mieleckiego osiedla Rzochów nie zgadzają się na budowę kolejnych bloków z mieszkaniami socjalnymi przy ul. Inwestorów. Mówią, że budynki, które już są, wystarczająco przysparzają im kłopotów. Nie chcą kolejnych. Miasto jednak nie chce ustąpić. Być może problem rozwiążą planowane konsultacje społeczne w tej sprawie.

Na uciążliwości związane z sąsiedztwem bloków socjalnych, które w ostatnich latach wybudowano przy ul. Inwestorów w Mielcu, mieszkańcy skarżą się od lat. Słyszymy, że ludzie mieszkający w tych lokalach śmiecą, hałasują, urządzają libacje alkoholowe i kradną.

Nie chcemy trzeciego bloku socjalnego przy ul. Inwestorów

Do tej pory miasto wybudowało tam dwa budynki wielorodzinne dla ludzi w trudnej sytuacji życiowej. Zagospodarowano też przyległy teren – powstały drogi, dojazdy oraz miejsca parkingowe. Obiekty są nowoczesne. Problem w tym, że mieszkający tam ludzie coraz bardziej dają w kość okolicznym mieszkańcom.

– Kradzieże zdarzają się niemal codziennie – mówił nam Mariusz Mazur, przewodniczący Rady Osiedla Rzochów. – Kradną owoce, warzywa. Jest to cały czas zgłaszane, policja interweniuje, ale bez efektów.

– Tymczasem słyszę o planach budowy kolejnego, trzeciego już bloku socjalnego. Nie zgadzamy się na to! Nie było żadnych konsultacji w tej sprawie, nie przeprowadzono z nami jakichkolwiek rozmów. Pod protestem w tej sprawie podpisało się 288 osób. Ludzie są tak zdeterminowani, że zapowiadają blokadę budowy. Nie dopuścimy do realizacji tej inwestycji, dopóki władze miasta nie zaczną z nami o tym rozmawiać. Nie może być tak, że dba się tylko o ul. Inwestorów, a resztę osiedla traktuje po macoszemu – złości się Mariusz Mazur.

Nie sprzeciwiamy się budowie kolejnych bloków w Mielcu

– Żeby była jasność, my nie sprzeciwiamy budowie kolejnych bloków w Mielcu. Niekoniecznie chcemy je jednak przy ul. Inwestorów – zastrzega przewodniczący. – W 2019 r. złożyliśmy w tej sprawie wniosek, na który miasto oczywiście nie odpowiedziało. Dlatego teraz poprosiliśmy o konsultacje społeczne, żeby mieszkańcy mogli bezpośrednio wypowiedzieć na temat tej inwestycji. Żeby również mogli usłyszeć, dlaczego akurat w tym miejscu miasto zaplanowało budowę kolejnych stu mieszkań socjalnych – dodaje.

Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski poinformował, że konsultacje społeczne w sprawie budowy mieszkań socjalnych na osiedlu Rzochów, odbędą się jeszcze w tym miesiącu.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Dzisiejsze wydanie gazety
Super Nowości do nabycia
w kioskach na Podkarpaciu

Jedynka Super Nowości z 29 września 2023

Reklama

@2008 – 2023 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin