REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 16 czerwca 2024

Wakacyjny rozkład jazdy pociągów na Podkarpaciu. Zmiany od niedzieli

Nowy przystanek kolejowy w Rzeszowie - PKP Politechnika
Przystanek Rzeszów Politechnika od niedzieli będzie otwarty. Podróżni powinni sprawdzić jakie korekty w rozkładzie pociągów okres wakacyjny przygotowali dla nich przewoźnicy. (Fot. Wit Hadło)

W niedzielę, 11 czerwca, wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy na kolei. Zmiany dotyczą i pociągów regionalnych Polregio na terenie Podkarpacia, i dalekobieżnych PKP Intercity jeżdżących po całym kraju.

Zmiany wynikają z modernizacji niektórych linii kolejowych. W czerwcu będą dwie mijanki na linii z Rzeszowa do Kolbuszowej, które zapewnią sprawny ruch kolejowy na jednotorowej trasie. Pozwolą na omijanie się pociągów, dzięki temu zwiększy się przepustowość linii. Szczegóły dostępne są w Internecie na portalach PKP. 

PRZECZYTAJ TEŻ: Kolej podmiejska ruszy, a Rzeszów stanie w olbrzymich korkach?

Na Podkarpaciu dodatkowe przystanki w aglomeracji rzeszowskiej zwiększą dostęp do kolei. Mieszkańcy Rzeszowa od niedzieli wsiądą do pociągu z nowych obiektów: Rzeszów Centrum, Rzeszów Politechnika, Rzeszów Staromieście, Rzeszów Pobitno. W ramach budowy Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej  od 11 czerwca lepszy dostęp do kolei zapewnią również nowe przystanki: Boguchwała Dolna, Głogów Małopolski Niwa, Kolbuszowa Górna. 

Nowy rozkład pociągów można sprawdzić przed podróżą w Internecie na portalpasazera.pl, rozklad.pkp.pl, www.intercity.pl oraz w aplikacjach mobilnych Portal Pasażera i Rozkład-PKP. 

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin