REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

Wszystkich Świętych. Policjanci zapowiadają kontrole i ostrzegają przed kieszonkowcami 

Konferencja prasowa podkarpackiej policji przed dniem Wszystkich Świętych
Policjanci Piotr Wojtunik i Renata Bednarska opowiadali o działaniach policji we Wszystkich Świętych. (Fot. Kinga Dereniowska)

– Praktycznie cały stan etatowy Wydziału Ruchu Drogowego jest postawiony na baczność – mówi nadkom. Renata Bednarska. Oprócz tego o bezpieczeństwo na podkarpackich drogach we Wszystkich Świętych dbać będą funkcjonariusze z pionu prewencji i kryminalnego. 

Tradycją jest już to, że w czasie Wszystkich Świętych o bezpieczeństwo odwiedzających cmentarze dbają policjanci. Choć akcja straciła już swój kryptonim “Znicz”, to kontrole nadal pozostają. Zaczynają się już 31 października i potrwają aż do 2 listopada.

– W tym czasie spodziewamy się wzmożonego ruchu pojazdów w okolicach cmentarzy, na bazarach czy galeriach handlowych  – mówi kom. Piotr Wojtunik z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Policja zdaje sobie sprawę z tego, że właśnie w tych miejscach będzie panował spory tłok.

– Przewidujemy, że w tym okresie uaktywnią się też przestępcy, a szczególnie kieszonkowcy. Często sami tworzą zamieszanie – ostrzega policjant.

Funkcjonariusze będą zwracać uwagę na takie sytuacje. 

Uwaga na złodziei na cmentarzach

Jednocześnie Piotr Wojtunik uczula, że choć policjanci będą czuwać, to sami też powinniśmy zadbać o swoje bezpieczeństwo.

– Jeżeli wybieramy się na zakupy do galerii, albo jedziemy autobusem nie zabierajmy ze sobą cennych przedmiotów. Jeśli jednak mamy ze sobą coś wartościowego, schowajmy to głęboko do wewnętrznej kieszeni ubrania, tak abyśmy mieli nad nimi pełną kontrolę. Nie powinniśmy też zostawiać plecaków i torebek bez nadzoru – radzi.

I przypomina, że złodzieje najczęściej obserwują swoją ofiarę i w ten sposób przygotowują się do kradzieży. 

Zadbać powinniśmy też o mieszkania i domy, kiedy wyjeżdżamy i pozostawiamy je bez opieki nawet na kilka dni. 

– Przed wyjazdem należy sprawdzić, czy okna i drzwi są dobrze zamknięte. Nie zapominajmy o oknach dachowych czy piwnicach i garażach. Zaangażujmy o pomocy sąsiadów, aby dojrzał naszego domu podczas naszej nieobecności. Oni są najlepszym sposobem na włamywaczy. 

Policjanci będą służyć pomocą

Więcej policji na podkarpackich drogach, ma pomóc w tym, aby każdy bezpiecznie dotarł do celu.

– Policjanci będą zwracać uwagę na wykroczenia czy przestępstwa. Szczególnie na te, które mogą prowadzić do tragicznych w skutkach wypadków – ostrzega Piotr Wojtunik.

Pod lupą będzie przekraczanie prędkości, wyprzedzanie na przejściach dla pieszych czy na podwójnej linii ciągłej oraz stan trzeźwości kierowców.

– Niestety jest to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Policjanci w takiej sytuacji będą wyciągać konsekwencje – podkreśla policjant. 

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin